Z kronik KPP i PSP

Złodziejskie trio. Zaledwie kilkunastu godzin potrzebowali policjanci z komisariatu w Halinowie, żeby ustalić sprawców włamania do prywatnego domu w Krzewinie. Łupem złodziei padły m. in. pralka, telewizor, narzędzia i elektronarzędzia oraz miedziane rury centralnego ogrzewania. Idąc tropem miedzianych rur, policjanci z zespołu patrolowointerwencyjnego trafili na jeden z powiatowych skupów złomu...

Niebezpieczne rewiry


Podczas kolejnych sprawdzeń kryminalni wpadli na trop pasera, którym okazała się 19-letnia Andżelika B., i sprawców włamania, którymi byli 23-letni Dominik K. i 26-letni Paweł K. Wszyscy okazali się mieszkańcami halinowskiej gminy. Cześć odzyskanych przedmiotów funkcjonariusze odnaleźli w piwnicy domu Dominika K, do której właz znajdował się pod dywanem w jednym z pomieszczeń. Cała trójka trafiła w rezultacie na policyjne przesłuchania. Andżelika B. usłyszała zarzut popełnienia umyślnego paserstwa, natomiast Dominik K. i Paweł K. zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się i dobrowolnie poddali karze.

Skok na papierosy. W środę, 9 stycznia, nieznani na chwilę obecną sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Chrośli, skąd ukradli papierosy różnych marek.Sprawę włamania wyjaśniają teraz policjanci z Halinowa.

Okradli gospodarza. W czwartek 10 stycznia jeden z rolników w Wólce Czarnińskiej padł ofiarą złodziei. Nieznani sprawcy ukradli z jego posesji konne sprzęty rolnicze, a z budynku gospodarczego wynieśli silnik elektryczny i silnik od traktora. Namierzeniem sprawców zajęli się już policjanci z dobrzańskiego komisariatu.


Rowerem z promilami. Podczas kontroli prowadzonej przez policjantów z prewencji na ulicy Mazowieckiej w Starej Niedziałce ujawniono pijanego rowerzystę, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Niebawem mężczyzna odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Odnaleziono zwłoki. We wtorek 8 stycznia w Halinowie ujawniono zwłoki mężczyzny, które zostały już zidentyfikowane. Okazało się, że jest to zaginiony 59-letni Robert G. Śledztwo w sprawie jego śmierci prowadzi mińska prokuratura.

Wpadł w sidła. W ręce policjantów z Sulejówka wpadł 49-letni Robert W., który od 2004 roku był poszukiwany przez sądy i prokuratury w województwie śląskim i dolnośląskim do spraw oszustw. Mężczyzna uchylał się też od płacenia alimentów na swoje dzieci. Sulejóweccy stróże prawa zapukali do jego domu w miniony poniedziałek. Robert W. był zdezorientowany i zdziwiony wizytą. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że ucieczka przed karną odpowiedzialnością właśnie ma swój finał. Roberta W. zabrano do policyjnego aresztu. W ciągu najbliższych godzin w policyjnym konwoju wyruszy do zakładu karnego, gdzie spędzi kilkadziesiąt dni w ramach tymczasowego aresztowania, a później prawdopodobnie czekają go sprawy karne, których przez 9 lat próbował uniknąć.

Numer: 3 (798) 2013 Autor: kppKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *