International Olesnica Championships, czyli zawody juniorek młodszych i juniorek w judo, w Oleśnicy koło Wrocławia to kolejna impreza, na której nie mogło zabraknąć przedstawicieli Mińska.

Medale bliższe i dalsze

Oprócz Polaków na Śląsk przyjechało też kilkanaście ekip zagranicznych. W kategorii juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Katarzyna Przyczyna w wadze 52 kg. Pokonała m.in. zawodniczki z Ukrainy i Czech. W kategorii 44 kg w juniorkach młodszych walczyła młodziczka Aleksandra Polkowska, która dzielnie rywalizowała ze starszymi przeciwniczkami, ale tym razem nie zdobyła miejsca na podium. W kategorii juniorek srebrny medal zdobyła natomiast starsza siostra Katarzyny, Paulina Przyczyna, która startowała w wadze 70 kg. Trener Zdzisław Wiącek wyraził zadowolenie z kolejnego sukcesu swoich podopiecznych występujących w prestiżowych zawodach organizowanych przez Dolnośląski Związek Judo i Polski Związek Judo. W niedzielę mińszczanie walczyli znacznie bliżej. Wzięli bowiem udział w II Otwartych Mistrzostwach Halinowa Dzieci, w rocznikach 2003 - 2009. UKS Judo KONTRA wysłało na te zawody 7 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Damian Zaperty, drudzy byli Mateusz Kowalski, Damian Szewczyk i Dawid Kwiatkowski, zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się Maja Płochocka, Kacper Szewczyk i Piotr Marczak.

Numer: 42 (941) 2015   Autor: (łk)