W pierwszy weekend października w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Bochni startowało 370 zawodników i 180 zawodniczek, w tym dwóch reprezentantów i trzy reprezentantki UKS Judo KONTRA.

Jubileuszowy krążek

Wspaniały sukces odniósł Patryk Pszonka, który w kategorii wagowej 73 kg wywalczył brązowy medal. Zwyciężył czterech zawodników, przegrywając tylko jedną walkę. W tej wadze startowało 24 zawodników z całej Polski. V miejsce w kategorii 60 kg uzyskał Jakub Kretowicz. Wygrał również cztery walki, a dwie przegrał. W jego wadze startowało 45 zawodników. V miejsce zajęła także Aleksandra Polkowska, w wadze 44 kg, zwyciężając cztery walki, dwie przegrywając. W jej wadze startowało 24 zawodniczki. Dominika Adamczyk wywalczyła VII miejsce w kategorii 57 kg, pokonując dwie zawodniczki i przegrywając także z dwiema. Do rywalizacji w tej kategorii stanęły 24 rywalki. Wiktoria Zalewska zajęła IX miejsce w wadze 63 kg. Wygrała jedną walkę, przegrywając dwie. W jej wadze startowało 26 zawodniczek. Wywalczony przez Patryka Pszonkę medal był 50 medalem w karierze trenerskiej Zdzisława Wiącka, wywalczonym na Mistrzostwach Polski.

Numer: 41 (940) 2015   Autor: (łk)