W Warszawie na Torwarze po raz siedemnasty zorganizowano międzynarodowy turniej judo pod nazwą Warsaw Judo Open.

Brązy judoków

W zawodach wystartowało ponad 1200 zawodników z 20 państw, reprezentujących 250 klubów sportowych. Walczyli oni na 10 matach tatami. Rewelacyjnie wypadł zawodnik UKS Judo KONTRA Jakub Kretowicz. W kategorii wagowej 60 kg młodzików wywalczył brązowy medal, pokonując 4 zawodników. W pierwszej walce wygrał z zawodnikiem z Łotwy. Drugą walkę przegrał ze zwycięzcąwagi - zawodnikiem z Rosji. W następnej pokonał zawodnika z Pałacu Młodzieży Tarnów, a potem zawodnikaUKS TOMITA Elbląg. Natomiast w walceo brązowy medal pokonał reprezentanta Słowacji. W kategorii wagowej 60 kg startowało 22 zawodników, w tym 11 Polaków. Złoty i srebrny medal zdobyli Rosjanie. Brązowy, równolegle z naszym Kretowiczem, wywalczył reprezentant Finlandii. Na V miejscach uplasowali się Łotysz i Słowak. Także inni zawodnicy z Mińska Mazowieckiego osiągnęli dobre rezultaty. W kategorii młodzików w wadze 73 kg VII miejsce zajął Patryk Pszonka. W kategorii młodziczek V miejsce w wadze 44 kg zajęła Aleksandra Polkowska, taką samą lokatę w kategorii juniorek młodszych w wadze 52 kg osiągnęła Katarzyna Przyczyna oraz w kategorii juniorek w wadze 70 kg Paulina Przyczyna. VII miejsce w kategorii juniorek młodszych w wadze 44 kg zajęła natomiast młodziczka Aleksandra Polkowska. Pierwszy raz w tego typu zawodach startowała młodziczka Wiktoria Zalewska, w kategorii wagowej 63 kg. Nie odniosła jednak znaczącego sukcesu. Trener Zdzisław Wiącek jest zadowolony z występów swoich zawodników, którzy wspaniale zaprezentowali się na tej prestiżowej imprezie sportowej.

Numer: 40 (939) 2015   Autor: (łk)