WęgrówWęgrów nowoczesny

W centrum Węgrowa  powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, który – jak twierdzą jego pomysłodawcy – ma odegrać ważną rolę w rozwoju miasta. Czy powstająca przy ulicy Wyszyńskiego Galeria Mistrza Jana będzie XXI-wiecznym zwierciadłem Twardowskiego, w którym miasto zobaczy swoją przyszłość?

    

Patronat mistrza

Węgrów nowoczesny / Patronat mistrza

Galeria powstaje na części terenu dawnego dworca PKS. To następstwo złej sytuacji finansowej firmy transportowej  PKS „Sokołów” S.A. Starosta Leszek Iwaniuk podczas sesji wyjaśnił, iż w celu uzdrowienia kondycji finansowej przedsiębiorstwa należy podjąć radykalne kroki, polegające m.in. na obniżeniu wynagrodzenia kadry kierowniczej czy zmniejszeniu zatrudnienia. Wpłynęło to także na decyzję o wystawieniu na sprzedaż budynku węgrowskiego dworca PKS i przyległego terenu, należącego do PKS „Sokołów” S.A.

Nowym właścicielem posesji została „Galeria Mistrza Jana” Sp. z o.o. – inwestycyjna spółka celowa na czele z Tadeuszem Antonim Kłosem. Jej głównym celem jest realizacja projektu inwestycyjnego o charakterze handlowym i usługowym. Z założenia ma on spełniać funkcje miastotwórczą i rewitalizacyjną, przyczyni się również do powstania nowych miejsc pracy, stworzy dodatkowe  miejsca parkingowe, wesprze promocję miasta. Galeria przyczyni się także do poprawy estetyki centralnej części Węgrowa.

Głównym architektem i twórcą dokumentacji technicznej Galerii jest Piotr Mikulski, reprezentujący pracownię projektową Studio Projekt z Olsztyna. Wykonanie prac projektowych powierzono natomiast olsztyńskiej firmie MJC Consulting. Głównym wykonawcą  została spółka MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Zawarta z nią umowa opiewa na ponad 15 mln zł. 

Inwestor rozpoczął także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Obecnie zagospodarowano ponad 60% powierzchni. Wiadomo, że w Galerii powstaną punkty handlowe sieci Topaz, Pepco, Kolporter, sklep odzieżowy oraz apteka, na I piętrze lokal gastronomiczny. Trwają rozmowy z przedstawicielami branży obuwniczej oraz RTV i AGD. Kompleks oferuje ogółem ok. 20 lokali handlowo-usługowych.

Czas pokaże, czy wizja przyszłości rozpościerana przez inwestorów się ziści. Patronat Mistrza Twardowskiego pozwala w to  wierzyć.

 

Numer: 3 (798) 2013   Autor: Małgorzata IwańskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *