Za nami pierwsze biegi z cyklu 2. Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach
Przełajowych organizowanego przez Miński Klub Biegacza Dreptak.

Truchty jesienne

Na linii startu do pierwszego biegu znalazło się 119 biegaczy, zaś drugi etap przyciągnął 113 osób. Podobnie jak w ubiegłym roku dopisała także pogoda. Zwyciężczynią pierwszego etapu w kategorii kobiet była Izabela Lemanowicz z klubu Dreptak, zaś wśród mężczyzn triumfował Artur Jabłoński z Dream Run. W sobotę z bieżni stadionu MOSiR wystartowali biegacze do kolejnej porcji biegowych zmagań. Mężczyźni mieli do pokonania malowniczą trasę biegnącą przez lasy leśnictwa Stankowizna o długości około 10,2 km, natomiast kobiety 6,5 km. Zwycięzcą drugiej odsłony tegorocznego cyklu Grand Prix został Maciej Badurek, który z wynikiem 34:20 ustanowił nowy rekord męskiej trasy. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Kasia Kulma-Truszczyńska reprezentująca MKB Dreptak. Na mecie biegów na wszystkich czekał gorący doping, smaczna drożdżówka, woda mineralna oraz orzeźwiający napój serwowany przez DietoStrefę. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Grupa Medyczna OSP Ładzyń oraz wolontariusze z ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki. Obecnie po dwóch biegach w grand prix sklasyfikowanych jest 145 biegaczy. Kolejna odsłona biegów już 3 października – aby znaleźć się w klasyfikacji końcowej grand prix, należy ukończy 3 z czterech biegów.

Numer: 39 (938) 2015   Autor: (łk)