Wzięli i napisali

Przepraszam Państwa, za tak długi wywód, ale o Polsce nie można dyskutować, rzucając populistyczne propozycje, jak to w ostatnich dniach czyni PO, PiS oraz SLD. Proszę zatem o pełną koncentrację na tym, co poniżej...

Wielka ściema PO

Wzięli i napisali / Wielka ściema PO

Regularnie uczestniczę w pracach Sejmowej Komisji ds. Polityki Senioralnej, dzięki czrmu mam dostęp do różnych materiałów statystycznych. Z tych szczątkowych danych można się domyślać, co może zawierać utajniony rok temu przez rząd koalicji PO-PSL TAJNY RAPORT NIK ws. ZUS,

Dostępne dane przedstawiają prognozy demograficzne. Jedną z takich prognoz, która budzi w nas niemałą grozę jest prognozowany przyrost liczby seniorów w wieku 60 lat i więcej.

Proszę zauważyć, że w roku 2014 mamy 8.537 tys. osób powyżej 60 roku życia, w roku 2020 mamy ich już 9.886, czyli przyrost o ok: 1.300.000 osób. Według innej prognozy GUS dotyczącej już 65+ (po wydłużeniu wieku emerytalnego, zaczęto posługiwać się nową kategorią wiekową seniorów). Podaję zatem uaktualnione prognozy liczby seniorów, czyli osób 65+: w 2015 – 6 mln, a w 2020 – 7,2 mln, czyli przyrost o ok 1,1 mln.

Teraz wiedzą Państwo, czemu PO podniosło wiek emerytalny. Choć trochę miało zwiększyć to liczbę płatników oraz zimniejszyć liczbę świadczeniobiorców. Do tego dodać trzeba ok 2,2 mln osób na emigracji za okres od 2004 roku do końca 2013. Niestety, te 260 tys. osób to zbyt mało, aby uratować system emerytalny, ale wystarczająco, aby dociągnąć do wyborów.

A co jeśli PiS na powrót obniży wiek emerytalny? Co Jeśli SLD podniesie kwotę emerytury o 200 zł? Obiecanki cacanki, a głupiemu radość... dziś zadania dla nas - nie tylko dla nas kandydatów komitetu KukiZ’15. Jest jak ratować system emerytalny. Kilka partii właśnie zaproponowało, jak go skutecznie rozwalić, tak aby nie była to ich wina... czyli przerzucić całość kosztów na nas w postaci podatków.

Po wyborach czeka nas emerytalne trzęsienie ziemi. Ewa Kopacz powiedziała nam właśnie, że ZUS bankrutuje, ale ona nam podniesie podatki i z tych podatków, wypłacać nam będzie dalej emerytury, tzn., nie nam, bo my będziemy płacić, a ona wypłacać komu innemu - ciekawe co na to młodzi Polacy? Czyli zwyczajnie okradnie nas z wpłaconych do tej pory składek. Efekt tego będzie taki, że śmieciówki staną się standardem, w interesie każdego, zarówno pracodawcy jak i pracownika będzie zarabianie najmniejszej średniej krajowej, a pozostała część pensji będzie wypłacana pod stołem. Bo państwo, obiecało gwarancję emerytury najbiedniejszym.

To ja mam inną propozycję, zamiast zabierać nam ciężko zarobione pieniądze, proszę nam oddać nasze emerytury! Oddać w nasze ręce - bo to nie są pieniądze państwa, tylko nasze pieniądze! Obywateli.

Nasz kraj, będzie bogaty dopiero wtedy, kiedy bogaci będą jego obywatele. Bogactwo nie wynika z rosnącego PKP, ale z bogacącego się społeczeństwa, a to z roku na rok coraz bardziej ubożeje.

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego (PiS) ani także podniesienie emerytur o 200 zł (SLD) nie zreformują tego systemy - śmiem twierdzić, że jeszcze bardziej przyśpieszą jego bankructwo! - o czym wie Ewa Kopacz i cała koalicja PO-PSL. Stąd tak dramatyczna wyborcza wolta premier w sprawie systemu emerytalnego.

Pozdrawiam - Sebastian Tyszczuk

Numer: 38 (937) 2015Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *