Mińsk MazowieckiMOSiR sportowo-rozrywkowy

W niedzielę 6 września 2015 MOSiR zorganizował na stadionie swój dziewiąty piknik na podsumowanie akcji wakacyjnej. Myślą przewodnią zarówno akcji wakacyjnej jak i całej imprezy były sztuki i sporty walki, a tych w mieście i powiecie mamy dostatek...

Waleczne harce

Mimo walecznej idei, na stadionie znalazły się nie tylko szkółki sportów walk jak fun-kick, brazylijskie jj, taekwon-do, ale również inne popularne wśród dzieci i dorosłych zajęcia. Program był bogaty, więc każdy znalazł coś dla siebie. I tak w konkurencjach wzięło udział ok. 350 dzieci. Wszystkie miały szansę sprawdzić swoje umiejętności w strefie malucha. Tam najmłodsi mieli do pokonania 8 konkurencji typu bieg w workach, tor z przeszkodami czy slalom na dmuchanej piłce. Każde dziecko, które zmierzyło się ze wszystkimi konkurencjami, otrzymywało nagrodę. Zabawki, słodycze, sprzęt sportowy to tylko niektóre upominki, które wywoływały uśmiech na twarzach najmłodszych. Specjalnie dla dzieci Cool-School przygotował również jogę. Ćwiczenia jogi uczą prawidłowej postawy ciała, poprawy koncentracji oraz pobudzają wyobraźnię, rozwijając tym samym kreatywność. Chętnych było sporo, a najaktywniejsi otrzymali drobne upominki od Cool-School.

Nieco starszym organizatorzy przygotowali zabawę PODEJMIJ WYZWANIE. Gra polegała na wykonywaniu w określonym czasie czynności losowanych z przygotowanej puli zadań. Były to zarówno wyzwania sportowe, wymagające sprawności fizycznej, zadania w formie zabawy, a także rozrywki umysłowe. Każda osoba, która podjęła wyzwanie, otrzymała nagrodę-niespodziankę ukrytą w tajemniczym pudełku. Było ich ponad pół kopy.

W programie znalazły się również pokazy sztuk i sportów walki, które zostały przygotowane przez mińskie kluby: MKS Taekwon-do, Klub Walki i Fitness GRAPPLER oraz Walhalla Fight Club. Pokazy na ringu wzbudziły zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności. Najważniejszymi punktami w programie imprezy była obecność gości ze świata sportu – Pawła Nastuli, Mariusza Pudzianowskiego oraz Rafała Jackiewicza. Wszyscy trzej popisywali się przed publiką swoimi walorami oraz organizowali jej waleczne zabawy, pozorowane walki lub treningi.

Był również pokaz kuchni japońskiej, capoeiry, czyli afrykańsko-brazylijskiej sztuki walki, a wszystkim obecnym przygrywał zespół KWIATY umilając to niedzielne popołudnie. Nie lada atrakcją/ wyzwaniem okazał się również Turniej Bubble Ball, który zgromadził siedem pięcioosobowych drużyn rywalizujących w pompowanych kulach. Pierwszą lokatę osiągnęła EKIPA zaraz przed drużyną 50 TWARZY GRZYBIARZY oraz WYPŁUKANI Z MAGNEZU.

W programie tegorocznego pikniku nie zabrakło nieodpłatnych atrakcji jak rodeo, eurobungee, bungee-run dżungla, gladiatorzy, pneumatyczny potwór morski, zjeżdżalnia samuraj, sumo, siłomierz boxer, ścianka wspinaczkowa, kule zorbingowe, czy malowanie twarzy.

Numer: 37 (936) 2015   Autor: Janko FridayskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *