Dębe WielkieDębe Wielkie konkursowe

W dębskiej gminie uczniowie mają ligę. Nie piłkarską – a ligę wiedzy. Właśnie w minioną sobotę w budynku gimnazjum w Dębem Wielkim miał miejsce półfinał i finał gminnej ligi szkół. Był to konkurs wiedzy zorganizowany uczniom klas szóstych z terenu gminy Dębe Wielkie. Obejmował on wiedzę z języka polskiego, angielskiego, historii i matematyki

 

Liga wiedzy

Dębe Wielkie konkursowe / Liga wiedzy

Szkolny etap konkursu zorganizowali już w listopadzie 2012 roku. Wyłonił on 10 półfinalistów spośród blisko 100 uczestników. Właśnie oni piątego stycznia 2013 roku pisali test, który z kolei wyłonił 6 finalistów. Tego samego dnia walczyli oni o końcowy sukces. Finał dostarczył wiele emocji zgromadzonej publiczności, wśród której była liczna grupa koleżanek i kolegów finalistów, gimnazjaliści oraz rodzice i nauczyciele. Uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, które wyświetlano na tablicy multimedialnej.

Ostatecznie najlepszym szóstoklasistą gminy Dębe Wielkie w gminnej lidze szkół został Tomasz Jędrysa ze Szkoły Podstawowej w Rudzie. Wyprzedził on swego szkolnego kolegę Rafała Klimka i Natalkę Woźnicę z SP w Górkach. Na miejscach poza pudłem wiedzy była Magdalena Majchrzyk z SP Dębe Wielkie, Weronika Tkaczyk z SP Dębe Wielkie i Weronika Rucińska z SP Ruda.

Siódme miejsce wywalczył Karol Rogala z Cyganki, ósme – Wiktoria Ładno z SP Dębe Wielkie, a w pierwszej dziesiątce byli jeszcze Anna Sierpińska z SP Dębe Wielkie i Damian Woźnica z SP Górki.

Organizatorzy wyłonili też perfekcyjnych przedmiotowców. I tak najlepszym polonistą gminnej ligi szkół został Rafał Klimek (SP Ruda), matematykiem – Tomasz Jędrysa (SP Ruda), historyczką – Natalia Woźnica (SP Górki), zaś anglistką Weronika Tkaczyk (SP Dębe Wielkie).

Uczestnicy finału dzięki ofiarności darczyńców zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami z laptopami, tabletami i rowerami za łączna sumę blisko 15 tysięcy złotych. Jedną z niespodzianek było losowanie nagrody specjalnej ufundowanej przez Studium Języków Obcych, czyli rocznego, bezpłatnego kursu języka angielskiego. Tu szczęście dopisało Annie Sierpińskiej.

Laureatom gratulował przewodniczący komisji oświaty – Tomasz Ruciński. W szczególny sposób nauczycielom szkół podstawowych – za przygotowanie pytań i przeprowadzenie ligi wiedzy.

Finał zmagań uczniów uświetnili swoją obecnością wójt Kalinowski, radni powiatu i gminy Dębe Wielkie, dyrektorzy szkół i sponsorzy.

 

Numer: 3 (798) 2013   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *