Powiat mińskiPowiat miński nagród

Nie ma bardziej prestiżowej nagrody od powiatowej Laury, kobiety na tyle symbolicznej, co ciężkiej dzięki ołowiano-mosiężnej statuetce, którą po 10 latach jej edycji cieszy się ok. 70 osób z powiatu mińskiego. Przyszedł czas na jej 11 wydanie, czyli posiedzenie kapituły oceniającej w tym roku 35 nominatów. Znamy już ich nazwiska i nazwy podmiotów zbiorowych tj. przedsiębiorstw, instytucji, a nawet słynnych nie tylko w powiecie przedsięwzięć

Laury do wzięcia

Tym razem wśród Laurowych kandydatów nie dominują ludzie kultury a sportu. Wśród 9 nominatów jest działaczka sportowa Grażyna Bieniewska na wniosek Mińskiego Klubu Sportowego Kwadrat, tenisista Kajetan Kossakowski na wniosek Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Stanisławowie, działaczka sportowa Marta Łuniewska na wniosek Mińskiego Klubu Sportowego „Taekwon-do”, nominowany czwarty raz Dawid Matwiej – zawodnik sportów siłowych i trener na wnioski TPMM oraz Zarządu Stowarzyszenia Akademia Sztuk Walki, trener i działacz sportowy Józef Tkaczyk na wniosek wójta gminy Dębe Wielkie, kolarz, trener i działacz sportowy Jacek Tomkiewicz na wniosek wójta gminy Jakubów, trener piłki nożnej Artur Wocial na wniosek Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki, trener zespołów piłki ręcznej i nożnej Stanisław Wójcik na wniosek wójta gminy Cegłów oraz Mistrzostwa Ziemi Mińskiej w Halowej Piłce Nożnej na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto.

Siedmiu kandydatów ma rozwój przedsiębiorczości, a wśród nich na łut szczęścia liczy Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. na wniosek Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych, spółka KOSBUD braci Kosińskich na wniosek wójta gminy Mińsk Mazowiecki, spółka Majster-Pol Kosińskich na wniosek wójta gminy Cegłów, Mazowiecka Fabryka Mebli STANPLUS na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto, przedsiębiorca, w branży meblowej Robert Nałęcz na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto, przedsiębiorca w branży transportowej Piotr Radzio na wniosek wójta gminy Latowicz oraz Skład Materiałów Budowlanych Replin na wniosek wójta gminy Dębe Wielkie.

Swoją normę kandydatów ma nauka i oświata. Tutaj niespodzianki jak nauczyciel Dariusz Gąsior na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto, nauczycielka i działaczka kultury Zofia Kowalska na wniosek wójt gminy Jakubów, Maria Ostaszewska – dyrektor SOSW im. J. Korczaka na wniosek Rady Pedagogicznej, Agnieszka Parol – pedagog szkolny na wniosek urzędu gminy Cegłów, Barbara Szopa – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Pogorzeli na wniosek wójta gminy Mińsk oraz przedszkole „Wesoła Ciuchcia” na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto

Rolnictwo i ochrona środowiska wreszcie doczekały się aż pięcioro nominowanych. To Andrzej Garwolski– hodowca bydła mlecznego na wniosek wójta gminy Mińsk Mazowiecki, przedsiębiorca Ryszard Luba na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto, Sławomir Sabak – hodowca bydła mlecznego na wniosek wójta Latowicza, STYROPMIN – na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto oraz Agnieszka i Przemysław Szopowie – hodowcy trzody chlewnej i bydła rzeźnego z Huty Mińskiej na wniosek wójta gminy Cegłów.

Po czworo nominatów ma działalność społeczną na rzecz wspólnoty powiatowej i tym razem mniej obfita kultura i sztuka.

Wśród działaczy jest Grzegorz Dróżdż – proboszcz Starokatolickiej Parafii Mariawitów w Cegłowie na wniosek wójta gminy Cegłów, Teresa Kowalska – twórczyni i opiekunka Kasianiecki i Razem na wniosek burmistrza Kałuszyna, Hufiec ZHP Mazowsze w Mińsku Mazowieckim na wnioski TPMM oraz KDM Magnet oraz... Kluby „Gazety Polskiej” w powiecie mińskim na wniosek Stowarzyszenia Nowe Spojrzenie na Miasto,

No i kultura z czterema męskimi nazwiskami. To malarz Marek Chabrowski na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, malarz Mirosław Chyliński na wniosek wójta Cegłowa, rzeźbiarz Andrzej Sołtysiuk na wniosek dyrektora ZSE w Mińsku oraz Jan Żardecki – aktor filmowy i teatralny, działacz kultury na wnioski SP w Stanisławowie oraz Towarzystwa Ziemi Stanisławowskiej.

Na czyje glosy mogą liczyć? Członkowie Kapituły to funkcyjni radni powiatu – Mirosław Krusiewicz, Henryk Księżopolski, Marcin Nowak, Marek Pachnik, Andrzej Goźliński, Kazimierz Prus, Arkadiusz Grzegrzułka, Daniel Milewski i Paweł Wiktorowicz oraz Laureaci – Marianna Drużbalska, Stanisława Gujska, Tadeusz Kosobudzki, Konstans, KGW w Podcierniu, Krzysztof Janicki, Lucyna Bajszczak, Jan Zbigniew Piątkowski, Rafał Jackiewicz, Powiatowa Liga Siatkówki, AWENTA E.W.A, ZHR „Lubicz” , Paweł Kowalczyk i TPMM. Powodzenia.

Uwaga! Na www.co-slychac.pl pokazujemy obrady komisji oświaty nt. regulaminu Laury

Numer: 3 (798) 2013   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *