DRODZY CZYTELNICY

Zostało około stu dni do matury. Jak najlepiej wykorzystać ten czas i przygotować się do egzaminu dojrzałości? Według specjalistów najlepszym momentem na rozpoczęcie przygotowań była już jesień, zwłaszcza, że w ich ocenie na powtórkę materiału potrzeba co najmniej 350 godzin nauki. Teraz zostało połowę z odliczeniem czasu na bale studniówkowe i... orkiestrę Owsiaka. Na taki ubaw trzeba znaleźć trochę czasu...

Powaby ubawów

Dociekliwi obliczyli, że podstawa maturalna wskazana w założeniach programowych wymaga od ucznia 350 godzin na powtórkę poziomu podstawowego, w tym 200 na język polski, 90 na matematykę, 60 na obowiązkowy język nowożytny. Rozkładając naukę na 200 dni, daje nam to prawie półtorej godziny powtórki dziennie, a na sto – aż trzy godziny. Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, że każdy przedmiot dodatkowy lub rozszerzenie jego poziomu to dodatkowe minuty nauki.

Na pewno będą mieli jej dużo mniej laureaci konkursów i stypendyści, których w mińskich szkołach nie brakuje. Także abiturienci dwóch najlepszych liceów – w ZSE i Macierzanki, które znowu znalazły się na złotej liście Perspektyw.

Ale w ostatni weekend podpatrywaliśmy nie tylko maturzystów. Także grających pod batutą Owsiaka, bo WOŚP to fenomen w skali świata. Oczywiście w kontekście samomobilizacji tysięcy ludzi, którzy mobilizują jeszcze większe zastępy w znanym i szczytnym celu. Media nie mogą patrzeć na to obojętnie. Jedne piszą, drugie oceniają. Właściwie wszystko, czyli także aspekt ekonomiczny. Ot na przykład fenomen orkiestry liczony wartością cytowań w prasie.

Co wychodzi? Tylko tyle, że już w 2010 roku artykuły na temat Orkiestry Owsiaka były warte więcej niż 50 mln zł i wartość ta z roku na rok rośnie. Łącznie trzy ostatnie lata przyniosłyby Orkiestrze niemal 160 mln zł. Oczywiście prócz zebranych datków, które w tym roku zapewne będą mniejsze. Może przez zapędy filozoficzne szefa WOŚP, który zgrzeszył poparciem dla chcących odebrania życia w sytuacji ekstremalnego bólu lub jego braku wskutek ustąpienia czynności życiowych mózgu.

My jednak musimy myśleć trzeźwo, bo przed redakcją studniówkowe żniwa. To mała frajda reporterska, ale ludzie chcą o studniówkach czytać, a teraz także oglądać nasze balowe reportaże w Co słychać TV.

Tak oto po studniówkach przyjdą ferie, a po nich – Walentynki. Właśnie w dniu zakochanych do Mińska zawita sztuka kochania, czyli sceny dla dorosłych w wydaniu kabaretowym. To sztuka w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z krakowskiego Teatru STU. Grana jest przez ponad osiem lat, ale nic nie straciła na aktualności.

Spektakl ten składa się z kilku scenek-skeczy, które opowiadają o kochaniu w sposób dość pikantny i frywolny, lecz bardzo inteligentny i nienachalny. Poszczególne scenki przeplatane są piosenkami oraz interakcją z widzami, co na pewno potrafią takie sceniczne wygi jak Piotr Gąsowski czy Katarzyna Skrzynecka.

No to bawmy się, wszak mamy karnawał.

 

BILETY W NUMERZE…

Nasz konkurs o stówę i prezenty trwa już 20 tydzień, więc czas na kolejne losowanie. Nasz kolejny prezent otrzymuje Sylwia Łebkowska z Mińska Mazowieckiego, która odgadła, że Izabela i Ryszard Trabińscy byli diamentową parą, która ponowiła śluby w imieniu pozostałych jubilatów. Gratulujemy i zapraszamy do biura naszej redakcji po odbiór niespodzianki.

A teraz pytania za 10 biletów na kabaretową SZTUKĘ KOCHANIA.

1. W którym roku urodził się Piotr Gąsowski?

2. W którym roku powstała Agencja Koncertowa Artex?

3. W jakim mieście urodziła się Katarzyna Skrzynecka?

4. Jak brzmi nazwisko reżysera spektaklu Sztuka kochania?

Przypominam, że odpowiedź można przysłać mailem na adres redakcja@co-slychac.pl lub podać głosowo na numer telefonu 25 758 89 13 codziennie od 10 do 18. Koniecznie z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu nadawcy. Tylko prawidłowe odpowiedzi z pełnymi danymi mogą otrzymać kolejne nagrody od Tygodnika i TV Co słychać?

 

Numer: 3 (798) 2013 Autor: WASZ REDAKTORKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *