Powiat mińskiDRODZY CZYTELNICY

Zostało około stu dni do matury. Jak najlepiej wykorzystać ten czas i przygotować się do egzaminu dojrzałości? Według specjalistów najlepszym momentem na rozpoczęcie przygotowań była już jesień, zwłaszcza, że w ich ocenie na powtórkę materiału potrzeba co najmniej 350 godzin nauki. Teraz zostało połowę z odliczeniem czasu na bale studniówkowe i... orkiestrę Owsiaka. Na taki ubaw trzeba znaleźć trochę czasu...

Powaby ubawów

DRODZY CZYTELNICY / Powaby ubawów

Dociekliwi obliczyli, że podstawa maturalna wskazana w założeniach programowych wymaga od ucznia 350 godzin na powtórkę poziomu podstawowego, w tym 200 na język polski, 90 na matematykę, 60 na obowiązkowy język nowożytny. Rozkładając naukę na 200 dni, daje nam to prawie półtorej godziny powtórki dziennie, a na sto – aż trzy godziny. Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, że każdy przedmiot dodatkowy lub rozszerzenie jego poziomu to dodatkowe minuty nauki.

Na pewno będą mieli jej dużo mniej laureaci konkursów i stypendyści, których w mińskich szkołach nie brakuje. Także abiturienci dwóch najlepszych liceów – w ZSE i Macierzanki, które znowu znalazły się na złotej liście Perspektyw.

Ale w ostatni weekend podpatrywaliśmy nie tylko maturzystów. Także grających pod batutą Owsiaka, bo WOŚP to fenomen w skali świata. Oczywiście w kontekście samomobilizacji tysięcy ludzi, którzy mobilizują jeszcze większe zastępy w znanym i szczytnym celu. Media nie mogą patrzeć na to obojętnie. Jedne piszą, drugie oceniają. Właściwie wszystko, czyli także aspekt ekonomiczny. Ot na przykład fenomen orkiestry liczony wartością cytowań w prasie.

Co wychodzi? Tylko tyle, że już w 2010 roku artykuły na temat Orkiestry Owsiaka były warte więcej niż 50 mln zł i wartość ta z roku na rok rośnie. Łącznie trzy ostatnie lata przyniosłyby Orkiestrze niemal 160 mln zł. Oczywiście prócz zebranych datków, które w tym roku zapewne będą mniejsze. Może przez zapędy filozoficzne szefa WOŚP, który zgrzeszył poparciem dla chcących odebrania życia w sytuacji ekstremalnego bólu lub jego braku wskutek ustąpienia czynności życiowych mózgu.

My jednak musimy myśleć trzeźwo, bo przed redakcją studniówkowe żniwa. To mała frajda reporterska, ale ludzie chcą o studniówkach czytać, a teraz także oglądać nasze balowe reportaże w Co słychać TV.

Tak oto po studniówkach przyjdą ferie, a po nich – Walentynki. Właśnie w dniu zakochanych do Mińska zawita sztuka kochania, czyli sceny dla dorosłych w wydaniu kabaretowym. To sztuka w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z krakowskiego Teatru STU. Grana jest przez ponad osiem lat, ale nic nie straciła na aktualności.

Spektakl ten składa się z kilku scenek-skeczy, które opowiadają o kochaniu w sposób dość pikantny i frywolny, lecz bardzo inteligentny i nienachalny. Poszczególne scenki przeplatane są piosenkami oraz interakcją z widzami, co na pewno potrafią takie sceniczne wygi jak Piotr Gąsowski czy Katarzyna Skrzynecka.

No to bawmy się, wszak mamy karnawał.

 

BILETY W NUMERZE…

Nasz konkurs o stówę i prezenty trwa już 20 tydzień, więc czas na kolejne losowanie. Nasz kolejny prezent otrzymuje Sylwia Łebkowska z Mińska Mazowieckiego, która odgadła, że Izabela i Ryszard Trabińscy byli diamentową parą, która ponowiła śluby w imieniu pozostałych jubilatów. Gratulujemy i zapraszamy do biura naszej redakcji po odbiór niespodzianki.

A teraz pytania za 10 biletów na kabaretową SZTUKĘ KOCHANIA.

1. W którym roku urodził się Piotr Gąsowski?

2. W którym roku powstała Agencja Koncertowa Artex?

3. W jakim mieście urodziła się Katarzyna Skrzynecka?

4. Jak brzmi nazwisko reżysera spektaklu Sztuka kochania?

Przypominam, że odpowiedź można przysłać mailem na adres lub podać głosowo na numer telefonu 25 758 89 13 codziennie od 10 do 18. Koniecznie z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu nadawcy. Tylko prawidłowe odpowiedzi z pełnymi danymi mogą otrzymać kolejne nagrody od Tygodnika i TV Co słychać?

 

Numer: 3 (798) 2013   Autor: WASZ REDAKTOR






Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *