Powiat mińskiW Kątach i Dobrem

Szarża ułanów, legendarne czołgi T-34, grupy rekonstrukcji militarnej, działa i wyrzutnia katiusza – wszystko to będzie się działo już w niedzielę 23 sierpnia w zakołbielskich Kątach, gdzie sołtys i radny powiatowy Dariusz Sokół urządza tym razem piknik militarny. Tego samego dnia na dożynkowe atrakcje zaprasza wójt gminy Dobre – Tadeusz Gałązka...

Wojna z biesiadą

W Kątach i Dobrem / Wojna z biesiadą

Tradycyjnie impreza rozpocznie się mszą polową w intencji poległych podczas II wojny światowej przy akompaniamencie Orkiestry Wojsk Lotniczych z Dęblina i udziałem pocztów sztandarowych oraz władz powiatowych i innych vipów. Po mszy nastąpi odczytanie apelu pamięci z ceremoniałem wojskowym i zostanie wciągnięta państwowa flaga na maszt przy hymnie narodowym i salutem armatnim.

Krótki pokaz musztry paradnej szkoły wojskowej oraz orkiestry wojskowej, będzie przygotowaniem do największej atrakcji imprezy – inscenizacji bitwy z 1945 roku pod Borujskiem jako ostania szarża ułanów z udziałem legendarnych czołgów T-34 i ułanów, a także wyrzutni katiusza. Można będzie też na żywo obejrzeć i postrzelać z karabinu nabojami hukowymi, z ckmu, pooglądać pojazdy militarne oraz pojeździć czołgiem.

A część artystyczna to lubiane zespoły disco-polo takie jak Exaited, Akcent, Mig, Czadomen, Megustar, Veegas, i Skalars. Wszystko z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej i na rzecz dzieci z hospicjum  Promyczek.

W tym roku oprócz stałych prasowych patronów medialnych są także dwie telewizje – Co słychać TV oraz Polo ITV, które być może zrobią krótkie relacje internetowe na żywo, a CsTV na pewno – zresztą jak co roku – reportaż z pikniku w Kątach. I najważniejsze, że środki uzyskane podczas imprezy trafią do dzieci potrzebujących pomocy. Właśnie najmłodsi uczestnicy imprezy, będą mogli się bawić w wesołym miasteczku, jeżdżąc na różnego rodzaju przygotowanych dla nich atrakcjach, jedząc i popijając napojami na przygotowanych stoiskach gastronomicznych i promocyjnych firm biorących udział w pikniku. Ponadto koniec pikniku uwieńczy tradycyjny już pokaz sztucznych ogni – zaprasza Dariusz Sokół

A na dożynki w Dobrem zaprasza wójt Tadeusz Gałązka. Tym bardziej, że to jego pierwsze święto plonów i do tego w nowym miejscu – na trochę zapomnianym już targowisku.

W programie – 12.30 Msza święta, 13.30 Korowód dożynkowy, 13.50 Rozpoczęcie obrzędów dożynkowych, 14:15 Powitanie i przemówienia zaproszonych gości, 14:35 Występ Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Dobre, 15:00 Występ Chóru Parafialnego, 15:25 Występ Koła Emerytów i Rencistów w Dobrem, 15.50 Program dla dzieci „Biedroneczki są w kropeczki”, 16.50 Rozstrzygnięcie konkursu „Piękna zagroda wiejska”, 17.10 Program wokalno-kabaretowy o kobietach w PRL-u, 18.10 Rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych, 18.30 Koncert Mario Bischina, 19.30 biesiada szlachecka, 20.30 Koncert Magdy i Damiana Beredów oraz 21.30 – 24.00 zabawa pod chmurką z Diamentem.

Dodatkowo – wesołe miasteczko, wystawy okolicznościowe i pokaz posłuszeństwa sportowego psów...

Oczywiście będziemy i w Dobrem, skąd nadamy reportaż prasowy i filmowy w naszej Co słychać TV...

Numer: 34 (933) 2015   Autor: Janko FridayskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *