SiedlceSiedlce noworoczne

Minione już Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok są czasem, kiedy to wszyscy życzymy sobie tego, co najlepsze. A czego mogą życzyć sobie mieszkańcy Siedlec? Życzeń tych składanych i pomyślanych jest za pewne wiele

Życzenia do spełnienia

Siedlce noworoczne / Życzenia do spełnienia

Wminionym roku w Siedlcach działo się i dużo, i różnie. Toteż życzeń i pragnień na pewno nie zabraknie.
Tematem, który przez ostatnie miesiące nie schodził z listy najbardziej popularnych i emocjonujących zarazem
są śmieci, a raczej opłata za nie. Życzenie załatwienia tej sprawy rozwiąże się nawet wcześniej niż mogłoby się wydawać, gdyż już w styczniu. Otóż miejscy radni podczas sesji 28 grudnia zdjęli z porządku obrad wszystkie uchwały dotyczące śmieci, gdyż te zostaną objęte nową ustawą i dzięki temu jest szansa.
Kolejnym życzeniem siedlczan jest zapewne szybkie ukończenie inwestycji, które mogłyby choć trochę wspomóc rynek pracy. Mowa tu o nowo powstającej galerii handlowej czy aquaparku. Według ostatnich wskaźników bezrobotnych w Siedlcach niestety przybywa, dlatego też spełnienie tego życzenia jest bardzo potrzebne. Wśród kolejnych na pewno trzeba dodać budowę tunelu oraz zagospodarowanie Placu Sikorskiego. Dla mieszkańców te inwestycje są ważne, gdyż znacznie polepszyłyby komfort życia.
– My ludzie różnimy się wszystkim, jednak życzymy sobie zazwyczaj tego samego: szczęścia, nadziei na lepsze czasy – stwierdziła młoda siedlczanka, Małgorzata. – Na wigilii w świetlicy Caritas ludzie samotni, zagubieni, ale też i tacy, którzy nie mogli sobie pozwolić na przygotowanie jakiejkolwiek wigilii w domu lub miejscu pobytu, ci właśnie ludzie ze łzami w
oczach życzyli sobie wzajemnie, aby nigdy nie zabrakło dobrych ludzi, którzy dzielą się miłością z biedniejszymi – relacjonuje kobieta. Dodała również, że warto sobie życzyć miłości w wymiarze Bożym, a nie zdrowia, bo chorzy ludzie też potrafią być szczęśliwi, gdy są blisko Pana Boga ani pieniędzy, bo to prostota jest prawdziwym bogactwem, i nie szczęścia, bo to często jest kombinowaniem i wyważaniem zysków i strat.
Oczywistym jest, że nigdy nie można wszystkich traktować tak samo i każdy człowiek ma swoje indywidualne potrzeby, ale pamiętajmy, że od życzenia do spełnienia często wcale nie jest daleko – wystarczy chęć i zaangażowanie, dlatego może wszyscy bez wyjątku tego właśnie sobie życzmy, a wtedy cała reszta na pewno się urzeczywistni.

Numer: 2 (797) 2013   Autor: Kamila JachimczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *