Powiat mińskiPowiat agro-olimpijski

Walczyły w gminach przez niemal całą wiosnę, by na finałową rozgrywkę spotkać się w czerwcu w sali starostwa i ostatecznie podzielić łupy. To wiejskie gospodynie, które nie boją się wyzwań intelektualnych. Tym bardziej szkoda, że organizatorzy olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii nie potrafią wypromować tego wydarzenia i notorycznie zapominają o mediach... A może nie chcą lub im na tym nie zależy... Każda odpowiedź jest zła, dopóki wiejscy doradcy nie zrozumieją, że bez owych najaktywniejszych rolniczek są pasożytami za nasze podatki...

Trzy jak jedna

Powiat agro-olimpijski / Trzy jak jedna

W sali konferencyjnej starostwa finałowy test wiedzy zgromadził 29 pań - finalistek zmagań gminnych, w których wystartowało 375 gospodyń z dziesięciu gmin i miast powiatu mińskiego.
Właśnie powiat patronuje olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii, którą od lat organizuje siedlecki oddział MODR przy współpracy z terenowym zespołem doradców w Mińsku. Finalistki powitał więc starosta Antoni J. Tarczyński, kierownik TZDR Janusz Niedźwiecki oraz Maria Sudnik - przedstawicielka MODR w Siedlcach.
Kto przystąpił do testu wiedzy? Z gminy Mrozy przyjechały Malwina Serafin i Anna Łuszczewska z Lipin oraz Lucyna Kicińska z Borków, z gminy Siennica - Katarzyna Adamiec z Siodła, Bożena Dróżdż i Monika Soczewka z Bestwin, a z gminy Latowicz - Sylwia Rosa z Oleksianki oraz Zofia Sabak i Urszula Gajowniczek z Wężyczyna.
Były także panie z gminy Stanisławów - Marlena Samoraj i Bożena Wos oraz Zofia Wąsiewicz z Wólki Czarnińskiej, z gminy Dobre - Elżbieta Koseska, Bożena Sadowska i Katarzyna Narojczyk, z gminy Jakubów - Maria Szymańska, Mariola Parol i Agnieszka Kosieradzka, a Hanna Brączek z Dębego Wielkiego oraz Cecylia Zagórska i Jadwiga Krawczyk z Chrośli reprezentowały wójta Kalinowskiego.
Wystartowały także Marianna Śledziewska z Olszewic, Honorata Chróścik z Zimnowody i Maria Dmowska z Witów, z gminy Cegłów - Jadwiga Zagórska z Kiczek Pierwszych, Barbara Kowalik z Piaseczna i Hanna Luba z Kiczek Drugich, a na deser - Marzena Lipińska z Królewca, Barbara Dziugieł ze Starej Niedziałki oraz Danuta Antosiewicz z Nowych Osin.
Po sprawdzeniu testów okazało się, że najwyższą, ale taką samą liczbę punktów (43 na 50 możliwych) zdobyły trzy uczestniczki: Honorata Chróścik z Zimnowody, Katarzyna Narojczyk z Rąbierzy Kolonii i Urszula Gajowniczek z Wężyczyna, co spowodowało konieczność ustnej dogrywki.
W quizie złożonym z pytań ustnych najsłabiej wypadła Urszula Gajowniczek z gminy Latowicz, natomiast Honorata Chróścik z gminy Kałuszyn i Katarzyna Narojczyk z gminy Dobre ponownie osiągnęły tę samą liczbę punktów. Komisja konkursowa postanowiła o przyznaniu im ex aequo pierwszego miejsca.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla uczestniczek tegorocznej olimpiady odbędzie się 30 sierpnia podczas dożynek powiatowych w... Jakubowie.
I szkoda tylko, że nie możemy pokazać tej walki w reportażu filmowym, a jeszcze bardziej żal, że nie z naszej winy.

Numer: 27 (926) 2015   Autor: Janko FridayskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *