Podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru na 6-letnią kadencję moderatora generalnego ruchu Światło-Życie. Został nim ks. prałat Marek Sędek – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich DW-P, moderator diecezjalny ruchu w DW-P.
Stracili proboszcza

Do tej godności startowało 14 osób, a Kongregacja Stowarzyszenia Diakonii Ruchu Światło-Życie dokonała wyboru trzech kandydatów, przedstawionych następnie KEP. Dopiero wtedy, czyli 9 czerwca 2015 biskupi powierzyli funkcję moderatora generalnego ks. Markowi.
- Serdecznie gratulujemy i prosimy Pana Boga, by nowemu Moderatorowi Generalnemu nie zabrakło sił do wypełniania tego odpowiedzialnego zadania. Dotychczasowa aktywność Księdza Marka jest najlepszą rekomendacją, że na pewno nie zabraknie pomysłów, zaangażowania i otwarcia na Boże i ludzkie natchnienia – pisze abp. Hoser na stronie DWP.
Parafią NNMP w Mińsku Mazowieckim zajął się od 1 lipca 2015 znany z Mińska Mazowieckiego i Dębego Wielkiego ks. Jerzy Mackiewicz, który wrócił na nasz teren z posługi w norwidowskiej Dąbrówce.
Numer: 27 (926) 2015 Autor: (jaz)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ