Mińsk Mazowiecki warcabowy

Zawodnicy klubu MKS Mazovia - sekcja warcabowa, wzięli udział w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych. Zostały one rozegrane w Dąbkach w  województwie zachodniopomorskim. W rozgrywkach wzięło udział 350 warcabistów z całego kraju

Plażowe partie

Mińsk Mazowiecki warcabowy / Plażowe partie

Obok reprezentantów naszego miasta pojawili się także gracze między innymi z Gniezna, Janikowa, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Pęgowa, Poczesnej, Marek, Bielawy, Błonia, Świecia, Komorza, Baszni, Miejskiej Górki, Bydgoszczy, Kuźnicy, Lubaczowa czy Staniewic.
Zawodnicy MKS Mazovii przez cały rok ciężko trenowali pod czujnym okiem trenera Łukasza Kosobudzkiego, Mistrza Polski w warcabach stupolowych. Dzięki ich wspólnej pracy i nabytym umiejętnościom mogą się teraz cieszyć swoimi sukcesami.
W kategorii juniorzy do lat 10 drużyna w składzie: Łukasz Jędrasik, Kamil Kwiatkowski i Mateusz Pióro po 7 rundach zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal. Juniorki do lat 10 w składzie: Angelika Santorek i Karolina Kwiatkowska zajęły 10 miejsce. Michał Pióro, Jakub Santorek i Igor Bezłada, czyli drużyna startująca w kategorii do lat 13 zajęła 4 lokatę. Kamila Biernat i Magdalena Padzik to juniorki do lat 19, które wywalczyły tytuł wicemistrzowski. Takie samo miejsce zdobyli juniorzy w tej samej kategorii wiekowej: Robert Kaczmarski, Bartłomiej Królak i Marta Stangret.
Nad morzem nie mogło zabraknąć też turnieju plażowego, w którym srebro wywalczył Przemysław Kosobudzki.

Numer: 27 (926) 2015   Autor: (łk)