Wstyd przyznać, ale nie wszyscy Polacy wiedzą, iż mieszkają na terenach cennych przyrodniczo lub w pobliżu obszarów uznanych za europejski skarb przyrody. Aby przekonać samorządy gmin i społeczności lokalne do właściwego gospodarowania na tych obszarach i tworzenia nowych, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku buduje porozumienie wokół sieci Natura 2000.

Naturalni siennicznie

Naturalni siennicznie

Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska z Siennicy wraz z Marzeną Augustyniak-Chojecką i Elżbietą Gałązką wzięli udział w warsztatach w Soczewce koło Płocka. Młodzież wysłuchała wykładów oraz uczestniczyła w zajęciach terenowych.
W jaki sposób rolę obszarów Natura 2000 postrzega młodzież? Rozstrzygnął to konkurs, a wśród jego laureatów znalazł się zespół uczennic klasy pierwszej Technikum Obsługi Turystycznej z Siennicy, którego liderem była Daria Podobas. Przedstawiła ona podczas konferencji walory przyrodnicze gminy Siennica i sposób ich wykorzystania do celów turystyczno-rekreacyjnych. Poinformowała słuchaczy, że możemy pochwalić się obszarem Natura 2000 nazwanym Doliną Środkowego Świdra. Sukces ten jest uwieńczeniem wieloletnich działań proekologicznych siennickiej szkoły.

Numer: 26 (925) 2015   Autor: (aj)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *