Żoliborz Judo Cup, czyli Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików przyciągnął zawodników z całego kraju. Także na Żoliborz przyjechali chcący wystartować w finale Warszawskiej  Olimpiady Młodzieży Dzieci Młodszych - Funny Judo. W turniejach startowali także reprezentanci UKS Judo Kontra. Wyniki osiągnięte przez mińszczan są warte przytoczenia.

Żoliborskie medale

W kategorii młodzików świetnie spisała się Aleksandra Polkowska, która wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej 44 kg. Zawody ze znakomitym wynikiem skończyła także Wiktoria Zalewska, której w udziale przypadł srebrny krążek w kategorii do 63 kg. IV miejsce w wadze 73 kg zdobył natomiast Patryk Pszonka. W kategorii dzieci V miejsce w wadze 32 kg wywalczył jeszcze Mikołaj Poślada.
W drugim ze wspomnianych turniejów startujący w roczniku 2007 Piotr Marczak zdobył drugie miejsce w kategorii wagowej 29 kg. W pięknym stylu wygrał cztery walki.
Nie do Warszawy, ale do Lubonia koło Poznania wybrali się natomiast, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Katarzyna Przyczyna wywalczyła w tych zawodach piąte miejsce w kategorii wagowej 52 kg wygrywając 3 walki.

Numer: 26 (925) 2015   Autor: (łk)