Mińsk MazowieckiWigilie sportowców

Do tradycji Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO należą coroczne spotkania wigilijne. W przedświątecznym tygodniu, który jest czasem składania życzeń i refleksji nad mijającym rokiem.

Sumy walki

Wigilie sportowców / Sumy walki

W klubie oprócz zawodników, zebrali się także rodzice klubowiczów, przyjaciele oraz dawni koledzy i koleżanki nie związani już aktywnie z Taekwon-Do, chętnie jednak odwiedzający klub chociaż raz w roku aby podzielić się wspólnie opłatkiem. Gościem tegorocznego spotkania wigilijnego był ksiądz Cezary Winiarek z pobliskiej parafii NNMP.Wigilia rozpoczęła się od czytania przez Kajetana Gorczycę, jednego z najmłodszych zawodników klubu, fragmentu Pisma Świętego. Następnie ksiądz Cezary oraz trener Jacek Łuniewski złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne, a Igor  Koczyrkiewicz podsumował sportowe i organizacyjne osiągnięcia klubu
w kończącym się roku.

Rok 2012 obfitował w wiele wydarzeń sportowych i organizacyjnych w życiu MKS TAEKWON-DO. W zakończonym roku startowym klub uczestniczył w 7 ogólnopolskich oraz regionalnych imprezach sportowych, na których klubowicze 104 razy stawali na podium – zajmując 35 razy pierwsze miejsca. Pięciokrotnie klub wygrywał  klasyfikację drużynową zawodów, w których startował, a mińscy reprezentanci byli sześciokrotnie wybierani najlepszymi zawodnikami imprez w swoich kategoriach wiekowych.
Wraz z Urzędem Miasta oraz Komendą Powiatową Policji, klub prowadził pionierski w naszym mieście, bezpłatny trzymiesięczny kurs samoobrony dla kobiet pod nazwą Bezpieczna i aktywna kobieta, który uzyskał bardzo wysokie oceny specjalistów oraz został entuzjastycznie przyjęty przez uczestniczki.
Miński klub był też, w marcu, gospodarzem międzywojewódzkiego I Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do na którego starcie stanęło ponad 150. zawodników z w województw mazowieckiego, radomskiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego.
Powiększyło się także klubowe grono posiadaczy elitarnego czarnego pasa. Swoje pierwsze stopnie mistrzowskie uzyskali Jarek Nowak i Karol Łuniewski, a kolejny, już drugi, stopień DAN zdobył Tomek Kurowski.
W ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży klub zdobył najwięcej punktów rankingowych dla powiatu mińskiego i został  sklasyfikowany na 71. miejscu w województwie mazowieckim (wśród 333 sklasyfikowanych) oraz na 548. miejscu w Polsce (na 3251 sklasyfikowane kluby). Znakomite wyniki zostały dostrzeżone zarówno przez Urząd Marszałkowski jak i Zarząd Powiatu Mińskiego, który przyznał trenerowi Jackowi Łuniewskiemu i 13. klubowiczom nagrody.

Numer: 1 (796) 2013   Autor: (jaz)