Dziesięciu zawodników z UKS Judo Kontra wybrało się na X Otwarte Mistrzostwa Płocka w Judo.

Płocka zdobycz

W kategorii dzieci rocznik 2003-2004 złoto zdobył Krystian Adamczyk w wadze 42 kg, a brąz Damian Zaperty w wadze 45 kg. W kategorii młodziczek pierwszą lokatę w wadze 44 kg wywalczyła Aleksandra Polkowska. W wadze 57 kg Dominika Adamczyk była druga, a Wiktoria Zalewska trzecia. W kategorii młodzików srebrny medal w wadze 73 kg zdobył Patryk Pszonka, a wśród juniorek młodszych złota była Katarzyna Przyczyna w kategorii wagowej 52 kg. W wadze 70 kg Paulina Przyczyna była najlepsza wśród seniorek, a w kategorii seniorów złote medale zdobyli Tomasz Sternicki (66 kg) i Robert Rybczyński (90 kg).
Tego samego dnia na tych samych obiektach odbył się IV Puchar Polski Judo Masters w kategorii wiekowej 30 lat i starsi. Tutaj UKS Judo Kontra może się poszczycić zdobyciem dwóch medali. Srebro w wadze 73 kg uzyskał Paweł Sternicki (ojciec Tomasza Sternickiego), a w wadze +100 kg brązowy medal zdobył Tomasz Czyżewski.
Trener Zdzisław Wiącek jest zadowolony z osiągnięć swoich podopiecznych, którzy wspaniale reprezentowali mińskie judo w zawodach rangi ogólnopolskiej.

Numer: 24 (923) 2015   Autor: (łk)