CegłówCegłów pomysłów

Po rocznej przerwie do kalendarza uroczystości ZS w Cegłowie wrócił z impetem festiwal nauki i kultury. Głównymi organizatorami i koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele szkoły przedmiotów przyrodniczo-matematycznych klas gimnazjalnych. Przygotowania do imprezy zaczęły się kilka miesięcy wcześniej, a w ostatnim tygodniu szkoła stroiła się w wystawy fotograficzne, plastyczne, rzeźbiarskie, modelarskie oraz poetyckie...

Rumaki nauki

Jedenastą przygodę z nauką otworzyła gospodyni Emilia Kowalczyk–Rumak, która przywitała przybyłych gości i zgromadzonych gimnazjalistów, wśród których byli również uczniowie z gimnazjum w Józefowie i Zamieniu.
Rozpoczęli od wspomnień, czyli cofnięcia się do roku 2003, kiedy to po raz pierwszy zagościł w murach szkoły. Kolejne slajdy przedstawiały, jak wiele wspaniałych wykładów, warsztatów, występów, konkursów, wystaw itp. odbyło się dzięki organizowanym spotkaniom.
Wystąpienia artystyczne, doświadczenia chemiczne z tajników materii w wykonaniu grupy Carbonium z Katowic, wykład Adama Kominiaka o babie w babie, liczne warsztaty i konkursy to tylko część wydarzeń pierwszego dnia festiwalu. W centrum wydarzeń znalazł się wójt Marcin Uchman, który nie tylko powitał zgromadzonych, ale i wygłosił krótką prelekcję z ochrony środowiska, a konkretnie na temat wykorzystywania przez gminę Cegłów środków na termomodernizację cegłowskiej szkoły.
Drugi dzień festiwalu skierowany był przede wszystkim do gimnazjalistów. Tego dnia odbyły się publiczne prezentacje projektów edukacyjnych z zakresu biologii, chemii, historii, geografii, plastyki, języka polskiego i matematyki realizowanych w roku szkolnym 2014/2015 przez uczniów klas drugich i trzecich.

Warsztaty zorganizowali nauczyciele ZS w Cegłowie. Każdy, kto chciał mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż oferta warsztatowa była bardzo bogata. Po południu odbył się rodzinny bieg po zdrowie, zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegacz Cegłów.
Niedziela upłynęła pod znakiem pikniku naukowego połączonego z festynem rodzinnym w myśl hasła przewodniego, że nauka scala rodziny, łączy pokolenia i czyni człowieka wolnym. Na scenie zaprezentowali się w programie artystyczno-rozrywkowym zaproszeni goście - iluzjonista, szalony naukowiec Tomasz Pałasz i byli oraz obecni uczniowie ZS w Cegłowie. Wszyscy zainteresowani mogli poeksperymentować wraz z animatorami doświadczeń naukowych, a na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, trampoliny, kule wodne i inne atrakcje.

– Trzy dni niesamowitych atrakcji naukowych, artystycznych i rozrywkowych dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości, przyjemności, wiedzy, umiejętności, przeżyć i wrażeń – sumuje imprezę dyrektorka Emilia Kowalczyk–Rumak.

Numer: 23 (922) 2015   Autor: Janko FridayskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *