Po słabszym początku, kiedy przegrała w pierwszej partii i fantastycznym finiszu (wygrane 4 z 5 ostatnich partii) zawodniczka klubu MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalia Sadowska, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Kobiet w warcabach 100-polowych, które odbyły się w chińskim Wuhan.

Chiński sukces

Pierwsze miejsce zajęła Zoja Golubieva z Łotwy, a brązowy medal przypadł Oldze Kamycheevej z Holandii. Natomiast dla Natalii jest to pierwszy w jej karierze seniorski medal Mistrzostw Świata. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Świata w juniorkach, a także wygrała w 2013 roku Puchar Świata seniorek w Wageningen (Holandia). Medal oznacza dla Natalii także zdobycie tytułu Arcymistrzyni Międzynarodowej. Kolejną gratyfikacją jest fakt, iż w przyszłym roku odbędzie się mecz o Mistrzostwo Świata kobiet Sadowska – Golubieva

Numer: 23 (922) 2015   Autor: (łk)