Do Warszawy Wesołej wybrali się przedstawiciele UKS Judo Kontra, aby wziąć udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo juniorek młodszych. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów. Srebrny medal w kategorii wagowej 52 kg zdobyła Katarzyna Przyczyna, tym samym zakwalifikowała się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Luboniu 20-21 czerwca 2015 r.

Przedszkolne zrywy

W niedzielę na obiektach sportowych ZSM-2 w Mińsku Mazowieckim mieliśmy natomiast podwójne zawody - Międzyprzedszkolny Turniej Judo oraz Turniej Dzieci z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięło udział 35 osób. Współorganizatorką zawodów była Madalena Bernat Protaziuk reprezentująca Centrum Edukacji RYM i RYTM. W punktacji drużynowej w pierwszym z wymienionych zwyciężyło PM-6, drugie miejsce zdobyło Domowe Przedszkole, trzecie - Funny Kids, a czwarte przedszkole KLEKSIK.
W drugim turnieju pierwsze lokaty zajęli: Alan Adamczyk, Kacper Wiącek, Damian Szewczyk, Magdalena Araźna, Kacper Dominowski, Aleksandra Kopka, Kacper Szewczyk, Kajetan Wiacak, Sebastian Iwańczuk, Piotr Marczak, Łucja Araźna. Srebro uzyskali: Kacper Majewski, Amelia Adamczyk, Oliwia Skarżyńska, Borys Borek, Maja Płochocka, Tobiasz Garwoła, Michał Domański, Maria Lewko, Błażej Leszczyński, Faustyna Gąsior, Dawid Kwiatkowski. Z brązem skończyli natomiast: Filip Olszewski, Tomasz Nowak, Mikołaj Chróst, Mateusz Kowalski, Bartek Czyżak, Witold Płochocki.
W organizację zawodów włączyła sięmłodzież - starsi zawodnicy klubu, którzy przygotowali również pokaz judo

Numer: 23 (922) 2015   Autor: (łk)