MOSiR już po raz 20 zorganizował Ogólnopolskie Biegi Uliczne Mazowiecka Piętnastka. Tym razem nie towarzyszyła jej jednak Dziesiątka, ale rozgrywana po raz pierwszy Piątka.
Trasa biegów wiodła ulicami: Chełmońskiego, Jasną, Leśną, Zygmuntowską, Królewiecką, Kresową, Nowy Świat, Boczną, Toruńską i Szczecińską.

Porcelanowe truchty

W Piętnastce w kategorii open Zbigniew Lamparski (na zdjęciu) z klubu Dreptak zajął 6 miejsce, a w pierwszej dziesiątce znalazł się także Paweł Tymiński, który dobiegł jako 9. W kategorii K30 trzecie miejsce zajęła Beata Szlązak. Wśród mężczyzn poniżej 16 lat trzeci był Rafał Wiącek z Partner Team z Grzebowilka, w kategorii M20 lat drugie miejsce wywalczył Zbigniew Lamparski, w M40 drugi czas miał Krzysztof Piętka z Mińskiego Towarzystwa Hokejowego, w M50 dwóch zawodników z klubu Dreptak było na dwóch pierwszych miejscach – Zbigniew Koper i Mirosław Sujak.
W rywalizacji mieszkanek Mińska w pierwszej trójce znalazły się Katarzyna Kulma, Izabela Lemanowicz i Beata Szlązak. Wśród mężczyzn zwyciężył Zbigniew Lamparski przed Pawłem Tymińskim i Łukaszem Lemanowiczem. Rywalizację służb mundurowych pośród kobiet wygrała Beata Szlązak z mińskiej Żandarmerii Wojskowej, wśród mężczyzn najlepszy był Sebastian Lipiec, a trzeci Rafał Przybysz, obaj z mińskiej bazy lotniczej.
W biegach open Mazowieckiej Piątki ósmy był Florian Pyszel z Mińska. W kategoriach kobiet miejsca na podium zajmowały: w K30 Ewelina Kaska-Łobodowska z Fit&Joy, w K40 Ewa Koper z klubu Dreptak i Agata Boniakowska z Biegacza Cegłów. Wśród mężczyzn w M16 pierwsza trójka wyglądała następująco: Dawid Michalak z Dreptaka, Michał Wołkowicz ze Starej Niedziałki i Piotr Bielak z Mińska.
Najlepszą trójkę mieszkanek Mińska tworzyły Elwira Puchacz z klubu Dreptak oraz Magdalena Mucha i Emilia Świokło. Rywalizację mężczyzn wygrał Florian Pyszel przed Pawłem Czyżkowskim i Sławomirem Zduńczykiem.

Numer: 23 (922) 2015   Autor: (łk)