SiennicaSiennica konkursów

Już po raz piąty w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy odbył się międzygminny konkurs matematyczny o adekwatnej, ale też tajemniczej nazwie XYZ. Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas pierwszych gimnazjów z Siennicy, Cegłowa, Kołbieli, Mrozów, Wielgolasu i Latowicza zmierzyli się z trudnymi i bardzo trudnymi zadaniami z arytmetyki, algebry i geometrii

Tajemnice XYZ

Siennica konkursów / Tajemnice XYZ

Spośród 23 zawodników nagrodę ufundowaną przez wójta gminy Siennica Grzegorza Zielińskiego, za I miejsce otrzymał Karol Duszczyk z Siennicy, za II – Marek Mućko, za III - Witold Wąsak (obaj chłopcy z Cegłowa). Pozostali, pomimo wypowiedzianych przez dyrektor Agnieszkę Szczepańską i Małgorzatę Pańczak - sekretarza gminy Siennica słów uznania za logiczną wiedzę, z zazdrością spoglądali na nagrody – tablety. Była mowa o „królowej nauk”, znaczeniu logicznego myślenia, szansach na przyszłą karierę zawodową. Wszystkie te wypowiedzi skierowane były do uczestników konkursu i ich zdolności do przedmiotów ścisłych i sumiennej nauki.
Ponieważ nie samą matematyką żyje młody człowiek, zaproszeni na konkurs uczniowie, po herbacie i ciastku, odwiedzili Siennickie Muzeum Szkolne. Mogli tam zobaczyć ślady pozostawione przez uczniów w XIX i XX wieku (szkoła w Siennicy wkrótce będzie obchodzić jubileusz 150-lecia istnienia). Na ścianach sal muzealnych młodzi matematycy
odnaleźli między innymi archiwalne zdjęcia budynków szkół swoich rodziców, dziadków oraz zdjęcia przedstawiające budowę ich obecnych szkół. W salach pełnych historycznych pamiątek, starych dokumentów szkolnych, przedwojennych zdjęć uczniów i nauczycieli, nauczycielka historii pani Mariola Żylak opowiedziała ciekawostki z przeszłości naszego regionu. Nauczyciele, którzy przybyli z młodzieżą na konkurs doskonale wiedzą, że uczniowie klas pierwszych gimnazjum chętnie uczestniczą w imprezach, na których mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami. Miano najzdolniejszego matematycznie w okolicy ucznia nobilituje. Daje także dużo radości rodzicom i satysfakcję nauczycielom.
Siennicki tegoroczny zwycięzca Karol Duszczyk może być zadowolony, tym bardziej, że jest to już trzeci w tym roku konkurs, w którym jego wiedza została doceniona. Nie tak dawno otrzymał wyróżnienie w Kangurze Matematycznym oraz znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce uczniów biorących udział w ogólnopolskim konkursie PANGEA.
Gratulujemy młodzieży, której chciało się wysilić intelekt i poświęcić czas matematyce. Nauczycielom gratulujemy sukcesów w pracy. Zaś do szkoły w Siennicy zapraszamy nie tylko pierwszaków.

Numer: 22 (921) 2015   Autor: Anna JackowskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *