Wójt gminy Cegłów i Stowarzyszenie Biegacz Cegłów zaprosili na III Mazowiecką Majówkę z Biegami. W rywalizacji wzięło udział prawie 100 biegaczy z całego Mazowsza, którzy mieli do pokonania 6 km malowniczej trasy.

Cegłów na biegach

Cegłów na biegach

W kategorii open kobiet zwyciężyła A. Wójcik, przed J. Snopkiewicz i M. Pawlak. Natomiast wśród mężczyzn pierwsza trójka wyglądała następująco: F. Pyszel, R. Świecak i A. Lęgas. W kolejnych kategoriach kobiet i mężczyzn zwyciężali: K-12 M. Koroś i H. Branicki, K-20 I. Lemanowicz i K. Dydek, K-30 B. Zakrzewska i S. Zduńczyk, K-40 E. Kraszewska i K. Michalak oraz K-50 B. Tulej i Z. Koper.
Wszyscy uczestnicy Mazowieckiej Majówki otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki, zaś puchary i nagrody pieniężne otrzymali laureaci klasyfikacji generalnej OPEN kobiet i mężczyzn, a w kategoriach wiekowych – statuetki i dyplomy. Organizatorzy przewidzieli nagrody również dla najlepszych biegaczy z gminy Cegłów. Otrzymali je Joanna Snopkiewicz i Kamil Dydek. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody w postaci albumów Cegłów dawniej i dziś oraz Encyklopedii Gminy Cegłów, które ufundował wójt.
Atrakcji nie zabrakło również dla kibiców, dzieci i młodzieży. Podczas oczekiwania na wbiegających na metę zawodników, można było skorzystać z lekcji tańca pod chmurką lub sprawdzić swoje umiejętności w malowaniu graffiti. Imprezę poprowadził Tadeusz Lempkowski.
Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z oraz strażacy z OSP Cegłów, Mienia, Pełczanka i Podciernie.

Numer: 22 (921) 2015   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *