Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki szachowy

W murach SP-2 odbyły się dwa szachowe turnieje dla najmłodszych. Były to VIII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz II Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach. W szranki turniejowe stanęło 107 zawodników z województwa mazowieckiego

Podwójne maty

Mińsk Mazowiecki szachowy / Podwójne maty

W turnieju szkół podstawowych klas I-III w kategorii chłopców indywidualnie nie zwyciężył żaden z zawodników z naszego powiatu. Natomiast w rywalizacji uczniów SP-2 pierwszy był A. Rybałtowski, druga B. Rybałtowska, a trzeci M. Hardej. Kategorię open także zwyciężyli uczniowie ze szkół warszawskich.
W turnieju szkół podstawowych klas IVVI w kategorii chłopców trzeci był A. Pisarczyk z SP-2. Wśród dziewcząt druga była M. Zaborowska ze szkół salezjańskich. W klasyfikacji zawodników SP-2 pierwsze miejsce wywalczył A. Pisarczyk, drugie M. Jedynak, a trzecie I. Weber. W kategorii open trzecie miejsce zajęła M. Zaborowska.
W turnieju szkół gimnazjalnych w kategorii chłopców drugą lokatę zajął D. Koseski z GiLO. Wśród dziewcząt najlepsze były P. Parol, K. Koseska (obie z GiLO) i M. Krzewska z gimnazjum nr 1. Klasyfikację open wygrała P. Parol, przed J. Goleckim i D. Koseskim.
Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa. W rywalizacji szkół podstawowych klas I-III drugie miejsce zajęła salezjańska SP, a trzecie SP w Jakubowie. Szkoły podstawowe klas IV- VI wygrała SP-2, trzecia była salezjańska SP. Kategorię gimnazjów zwyciężyło gimnazjum w GiLO przed Jakubowem i gimnazjum nr 2.
W II Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w kategorii chłopców wygrał A. Krystoń przed M. Stradczukiem (PM-3) i J. Kowalczykiem. W kategorii dziewcząt zwyciężyła M. Łaszczuk przed Z. Stankiewicz i M. Grzeszkiewicz.
Kategorię najlepszy przedszkolak z Mińska wygrał M. Stradczuk (PM-3), drugi był A. Zarzycki, a trzeci F. Gerszański (obaj z przedszkola Funny Kids).
Uroczystym elementem finału było wręczenie najlepszym zawodnikom medali, dyplomów i nagród rzeczowych.

Numer: 21 (920) 2015   Autor: (łk)