Powiat mińskiPowiat miński walki

W podwarszawskich Markach na Mistrzostwach Polski w Sztukach Walki pojawili się zawodnicy uprawiający różne dyscypliny. Stawili się sportowcy z karate, kickboxingu, ju-jitsu, eskrimy i oczywiście taekwon-do, których reprezentowali zawodnicy z Akademii Sztuk Walki

Akademia medalowa

Powiat miński walki / Akademia medalowa

Każdy z zawodników przywiózł ze sobą medal, co bardzo cieszy trenerów - Joannę Mazurowską (II Dan) i Dawida Matwieja (V Dan). Katarzyna Mazurowska wywalczyła 1 lokatę w walkach soft (piankowymi mieczami) i 2 miejsce w walkach semi-hogo (w walkach w pancerzykach).
Weronika Berdyńska nie miała sobie równych w walkach semi- hogo zajmując 1 miejsce. Sebastian Gańko wywalczył 3 miejsce w walkach na softy, a w walkach semi-contakt ostatecznie zajął 2 miejsce. Dawid Matwiej w kata z bronią (nunchaku) wywalczył 1 miejsce, a w walkach semi-contakt po ciężkich eliminacjach ostatecznie zakończył zawody na 2 miejscu podium.
W tym samym dniu odbyło się również seminarium z aktorem i mistrzem Garym Waśniewskim (10 dan) z Anglii, w którym zawodnicy ASW również wzięli udział. Szkolenie było ukierunkowane na walkę i samoobronę. Swoją niesamowitą sprawność i wiedzę przekazywał mistrz motywując w ten sposób młodych adeptów sztuki walki do stałej i systematycznej pracy.

Numer: 18 (917) 2015   Autor: (łk)