Mińsk MazowieckiMińsk woluntarystyczny

Działające w GM-1 szkolne koło wolontariatu skupia w swoich szeregach 35 uczniów zaangażowanych w działalność woluntarystyczną. Uczniowie z Andersa wraz z opiekunką Ewą Bieńko w ramach wolontariatu podjęli współpracę z mińskim szpitalem, a konkretnie z jego oddziałem dziecięcym. Gimnazjaliści chcą pomóc małym pacjentom znosić ból i niedogodności związane z leczeniem

Szpital odwiedzin

Mińsk woluntarystyczny / Szpital odwiedzin

Pół roku temu – z okazji dnia dziecka – Andersiacy rozweselili szpitalne sale własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi motywami z ulubionych dziecięcych bajek. Teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w witrynach sklepowych widać świąteczne dekoracje, a na ulicach bez trudu można spotkać św. Mikołajów, wolontariusze z GM-1 postanowili ponownie odwiedzić małych pacjentów. Tym razem wcielili się w rolę św. Mikołaja i jego pomocników. Swoją obecnością uradowali nie tylko dzieci, ale także rodziców i personel. Umilili czas najmłodszym, którzy z powodu choroby muszą przebywać poza domem, co jest dla nich bardzo trudnym przeżyciem.

Gimnazjaliści wręczyli wszystkim dzieciom maskotki, otrzymując w zamian bezcenne uśmiechy. Mikołaj nie zapomniał też o opiekunach dzieci i personelu, którzy również zostali obdarowani symbolicznymi gadżetami. Były uśmiechy, przyjazne gesty i wspólne zdjęcia. Dzięki temu, dzieci choć na chwilę zapomniały o bólu, chorobie i zastrzykach. Przy tej okazji wolontariusze przekazali także prawie 50 książek dla dzieci i młodzieży uzyskanych ze zbiórki przeprowadzonej w szkole, które zasilą oddziałową biblioteczkę.

Uczniowie mają nadzieję, że dzięki takim działaniom najmłodsi pacjenci będą pamiętać również takie miłe chwile z pobytu w szpitalu. A serdeczna atmosfera, a przede wszystkim radość dzieci jest zachętą dla wolontariuszy do kolejnych wizyt w szpitalu. Gimnazjaliści już obiecali, że będą częściej odwiedzać małych pacjentów, aby przez uśmiech i zabawę ulżyć im w cierpieniu, jak również choć na krótki czas odciążyć czuwających przy dzieciach rodziców.

Warto tutaj dodać, że wolontariusze z GM-1 zostali zwycięzcami gry miejskiej dotyczącej problemu niedożywienia w Sudanie Południowym, zorganizowanej 28 listopada przez Macierzankę w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej. Teraz mają nadzieję, że przyczynią się do szerzenia idei zdrowotnego wolontariatu nie tylko wśród uczniów naszego powiatu.

Numer: 2012 51   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *