W minionej kolejce Mazovia podejmowała u siebie bezpośredniego sąsiada z tabeli ligowej - drużynę KS Łomianki. Po dobrej grze piłkarze trenera Janusza Puchalskiego odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:0.

Domowy tryumf

Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando mińszczan, przewaga w polu została udokumentowana w 32 minucie, kiedy to po stałym fragmencie gry do bramki głową trafił Alan Grabek. Przed przerwą mieli jeszcze kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku, niestety nie udało się pokonać bramkarza Łomianek.
W drugiej połowie goście ruszyli do ataku, starając się za wszelką cenę odwrócić losy spotkania. Ostra gra doprowadziła do wyrzucenia z boiska jednego z piłkarzy gości. Dało to Mazovii więcej miejsca, co poskutkowało kolejnymi bramkami. Pierwszą strzelił Bondara, a drugą Grabek w doliczonym czasie gry.
Za tydzień wyjątkowo trudne spotkanie – wyjazd do Sochaczewa na mecz z liderem - Bzurą Chodaków. Jeśli uda się wywieźć stamtąd punkty, sprawa awansu będzie już naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Numer: 14/15 (913/914) 2015   Autor: (łk)