Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki walecznych

Bartoszyce na Warmii gościły Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon–do ITF. Zawody te były jednocześnie I Eliminacjami do Mistrzostw Polski. Zawodnicy mińskiego klubu spisali się znakomicie i przywieźli ze sobą worek medali

Złoto na Warmii

Mińsk Mazowiecki walecznych / Złoto na Warmii

Impreza zgromadziła na starcie ponad 100 zawodników z klubów województw mazowieckiego i warmińsko–mazurskiego. Na zawody udała się też czternastoosobowa reprezentacja mińszczan pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego. Stawali oni aż 27 razy na podium.
W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów: Karol Łuniewski zajął pierwsze miejsca w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN, w walkach w kategorii do 75 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. Mateusz Radomski zajął pierwsze miejsce w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I DAN oraz w walkach w kategorii do 62 kg, a Marcin Kalbara zajął trzecie miejsce w walkach w kategorii do 58 kg.
W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Zgódka w układach formalnych stopni mistrzowskich I DAN, w walkach w kategorii do 64 kg oraz w technikach specjalnych, Julia Kawka w walkach w kategorii do 50 kg, Marta Krajewska w układach stopni uczniowskich KUP i w walkach w kategorii do 46 kg, Viviana Widerska w walkach w kategorii do 42 kg, Michalina Mikulska w walkach w kategorii do 60 kg, Gabriela Misterkiewicz w walkach w kategorii do 55 kg, Jakub Hamerski w walkach w kategorii do 58 kg, Sewerian Widerski w konkurencji układów formalnych stopni szkoleniowych KUP.
Drugie miejsca przypadły: Vivanie Widerskiej w konkurencji układów formalnych stopni szkoleniowych KUP, Natalii Pasce w walkach w kategorii do 42 kg, Natalii Cecotce w walkach w
kategorii do 50 kg, Natalii Piórkowskiej w walkach w kategorii do 55 kg, Sewerianowi Widerskiemu w walkach w kategorii do 64 kg, Jakubowi Hamerskiemu w konkurencji układów formalnych stopni szkoleniowych KUP.
Trzecie miejsca zajęli: Marta Krajewska w konkurencji technik specjalnych, Michalina Mikulska
w układach formalnych stopni uczniowskich KUP oraz Natalia Piórkowska w technikach specjalnych i w układach formalnych stopni szkoleniowych KUP.

Numer: 13 (912) 2015   Autor: (łk)