WęgrówWęgrowskie rocznice

Coraz częściej seniorzy organizują się w Kluby. Łączą ich wspólne pasje, przyjaźń, dobra zabawa. Kluby Seniora są bardzo ważne dla wielu ludzi, oprócz wspólnego spędzania czasu, dają poczucie jedności i przynależności do grupy. W Węgrowie taki klub działa już od 15 lat

Kryształowa przystań

Węgrowskie rocznice / Kryształowa przystań

Pierwsze spotkania węgrowskiego Klubu Seniora miały miejsce w latach 80-tych. Jego założycielką i pierwszą opiekunką była Barbara Kąkol. Działalność klubu została wznowiona w roku 1998. Wówczas zyskał on nazwę „Miła Przystań”. Obecnie klub posiada własny zarząd i działa przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, a opiekuje się nim Magdalena Zawadzka.

Celem klubu „Miła przystań” jest aktywizacja i integracja osób starszych oraz ich reintegracja społeczna. Klub zrzesza przeważnie rencistów i emerytów z powiatu węgrowskiego. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu. W ramach działalności klubu organizowane są wieczorki taneczne, koncerty i zabawy okolicznościowe, tj.: Andrzejki, Opłatek, Dzień Kobiet, Dzień Seniora i inne, a w porze letniej – spotkania plenerowe i wycieczki. Od 2009 r. przy klubie działa Grupa Kabaretowa „Młodzi i z duchem”, która reprezentuje klub na festiwalach i przeglądach twórczości artystycznej seniorów.

Obecnie klub liczy ponad 70 członków, którzy spotykają się regularnie i miło spędzają wolny czas. W spotkaniach uczestniczą pary małżeńskie i osoby samotne, zarówno członkowie klubu, jak i osoby z zewnątrz.
W tym roku Klub Seniora „Miła Przystań” obchodzi 15 urodziny. Obchody jubileuszowe miały miejsce1 grudnia w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło tortu, szampana oraz doskonałej zabawy.

„Miła Przystań” powinna być przykładem, jak można cieszyć się z życia w każdym wieku. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Numer: 2012 51   Autor: Małgorzata IwańskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *