SiedlceSiedlce świąteczne

Wokół biało, ludzie coraz częściej uśmiechają się do siebie i są coraz bardziej życzliwi. Nie narzekają tak bardzo w kolejkach, przepuszczają staruszki w autobusie, a w poczekalni miło rozmawiają. To wszystko i wiele więcej zawdzięczamy atmosferze Świąt Narodzenia Bożego Syna, który przyniósł na Ziemię pokój

Siedleckie wigilie

Siedlce świąteczne / Siedleckie wigilie

Wigilijny wieczór, zapowiadający Narodzenie Jezusa Chrystusa, to szczególny czas, w którym rodzina i najbliżsi są blisko tak jak nigdy. To czas, kiedy z odległych miejsc zjeżdżamy się do rodzinnego gniazda i cieszymy się swoją obecnością. Ten najbardziej rodzinny czas przeniósł się także do życia społecznego i coraz częściej zaczyna się świętować Boże Narodzenie na ulicach miast czy w szkołach i urzędach.

W Siedlcach również odbędą się bardzo ważne wigilie. Tuż przed świętami, 23 grudnia o godz. 11.30 tradycyjnie już na Placu Sikorskiego rozpocznie się spotkanie opłatkowe „Podziel się Dobrem”. Na wspólnym kolędowaniu, łamaniu opłatkiem, a także biesiadowaniu spotkają się i mieszkańcy, i włodarze. Siedlecką wigilię uprzyjemni występ Marleny Uziębło z zespołem oraz Studia Piosenki MOK. Plac jak co roku wypełni się mieszkańcami przekazującymi sobie życzenia oraz zapachem barszczu i pierogów, i po raz kolejny zrobi się cieplej w sercach.

Inne spotkanie odbędzie się w siedzibie Caritas, gdzie w wigilijny wieczór o godz. 16.00 wieczerzę razem z diecezjanami spożyje ks. bp Zbigniew Kiernikowski. Wcześniej 20 grudnia spotka się on z bezdomnymi mieszkającymi w siedleckiej noclegowni. Świąteczny zwyczaj łamania się białym opłatkiem nie ominie także siedleckich urzędów: Miasta Siedlce oraz Starostwa.

W środę, 19 grudnia swoją wigilię świętować będą siedleccy żacy. W rektoracie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego będzie miało miejsce spotkanie studentów, wykładowców. Życzenia poprzedzi część artystyczna w wykonaniu studentów ze Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej oraz chóru pod kierownictwem ks. prof. Michała Szulika i Michała Hołowni.

Wigilia Bożego Narodzenia to czas kiedy nikt nie powinien być sam, dlatego tak ważna jest, aby pamiętać o tych, którzy nie mają gdzie się podziać. I my dajmy się porwać tym ciepłym i radosnym chwilom, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze.

Numer: 2012 51   Autor: Kamila JachimczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *