Drodzy Czytelnicy

Tak, nikt już nie powie, że do świąt jeszcze sporo czasu. Wystarczy wejść do jakiegoś marketu, by szybko się z niego wycofać. Nawet rakiem, byleby nie wpaść w szambo podekscytowanych zakupowiczów. Tymczasem są do wyrównania rachunki, a bez ekspiacji ducha, trudno żądać tężyzny ciała. No, chyba, że ktoś po rocznym odpoczynku właśnie w święta zamierza nie lenić się przy stole. Jedzenie i picie to też ciężka robota. A fałsze? Ostatnio zapanowała moda na promocję wstydliwych bzdur i żenujących kłamstw.

Marsz na fałsz

Drodzy Czytelnicy / Marsz na fałsz

Pierwszy rachunek wiąże się z ideą, a właściwie dwuosobowym klubem, który ją co jakiś czas gwałci. Ostatnio owi klubowicze chcieli poważnie się zastanowić nad projektem Unii. Pragnęli zadać pytania, czym ona jest dzisiaj, jakie jest jej znaczenie i czy w ogóle wciąż ma jakiś sens. Zamierzali też zapytać o jej przyszłość: czy się rozpadnie, a jeśli tak, to jakie będą w związku z tym konsekwencje. A może odwrotnie – czy kryzys nie wymusi pogłębienia integracji i czy w najbliższej przyszłości nie czeka nas federacyjność. Byli ciekawi nie tylko odpowiedzi gości, ale także pytań i opinii publiczności. Zwłaszcza, że również w samym klubie w trakcie przygotowań zaznaczyła się zarówno postawa entuzjastyczna, jak i sceptyczna.

Tak oto zapowiadała się ciekawa dyskusja, ale – jak można sobie wyobrazić – w ogóle miało jej nie być. Bo po co mącić w wodzie już dostatecznie zmąconej, a być może i zatrutej. Jednak doszło do precedensu, bo coś mnie podkusiło, żeby choć przez chwilę nie sączyli w uszy aż tyle fałszywej słodyczy, by prawda odnalazła sens istnienia. I wyszła z cienia, bo nagle czterej panowie stracili pewność siebie, a po ripoście, by nikomu nie przypisywali frustracji, jęli nawet przepraszać.

Mamy nagrane całe spotkanie. Także z komentarzem Celeja, za który winien się wstydzić i wreszcie ustąpić z życia publicznego. Podobnie jak za oskarżenia rzucane w mińskich narodowców, którzy nie powinni mu puścić płazem takich skojarzeń.Trzeba mieć nadzieję, że los kłamców i hipokrytów jest już przesądzony i jest tylko kwestią czasu. Takich jak pewna nauczycielka, która w czasie dyskusji niczym przekupka wykrzykiwała z krzesła chamskie uwagi. Jak takie coś mogło uczyć i (podobno) wychowywać mińskie elity... Trudno się powstrzymać, by takiej sztuce nie przypomnieć o kulturze, ale na razie trzeba wszystko zrzucić na wiek i życiową indolencję. Niech więc tak zostanie...

 

Drugi rachunek jest związany z pierwszym, bo zahacza o fałsz i ironię. W czasie spotkania powiedziałem, że

syty Zachód nie tak szybko pojmie naszą biedę i zawsze będzie się śmiał z naszych aspiracji. Nie, nie w oczy, a w kuluarach, po cichu lub w kabarecie i dowcipach. My też potrafimy, ale ciężary naszych żartów są nieporównywalne z nacjami, które nas mieli, mają i będą mieli za prostytutki i złodziei.

W sobotę przyjedzie do Mińska kabaret pod Wyrwigroszem, by pokazać kawał ironii z nas samych. Śmiejmy się więc do rozpuku, bo nam wolno. A jeśli skłamią? Nie, kabarety nie mogą kłamać, a – jeśli już – to najwyżej przesadzić z karykaturą naszej rzeczywistości. No, ale to jeszcze nie fałsz...

 

PREZENT W NUMERZE…

Nasz konkurs o stówę i prezenty trwa już 17 tydzień, więc czas na kolejne losowanie.

Nasz siódmy prezent otrzymuje Jolanta Gójska ze wsi Kluki, która odgadła, że słowa „godzina wiekiem ze złym człowiekiem, a wiek godziną z dobrą dziewczyną” wypowiedział Kazimierz Chrościcki z Chrościc.

Gratulujemy i zapraszamy do biura naszej redakcji po odbiór niespodzianki.

A teraz ósme pytanie za prezent i z odpowiedzią w aktualnym numerze Cs – Jakie stawki za odbiór śmieci uchwalili mińscy radni?

Przypominam, że odpowiedź można przysłać mailem na adres redakcja@co-slychac.pl lub podać głosowo na numer telefonu 25 758 89 13 codziennie od 10 do 18. Koniecznie z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu nadawcy. Tylko prawidłowe odpowiedzi z pełnymi danymi mogą otrzymać kolejną nagrodę od Tygodnika i TV Co słychać?

Numer: 2012 50   Autor: WASZ REDAKTORKomentarze

Dodano dnia: 2012-12-16 godz. 00:40 :: przez: WASZ REDAKTOR

LECZ SIĘ CZŁOWIEKU:) 

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *