I Turniej Piłkarski w Cegłowie

Prawie rok temu oficjalnie przecinano wstęgę na cegłowskim Orliku – boisku, o którym marzył wójt Marcin Uchman. Wtedy to miał nadzieję, że będą ustawiały się do niego kolejki, a w pierwszą rocznicę otwarcia – na jego płycie zawodnicy zawalczą o puchar. Spełniło się – w niedzielę 16 września 12 drużyn zaciekle walczyło o tytuł najlepszej ekipy w całym województwie mazowieckim

Złoci z Olympu

Złoci z Olympu

Pierwszy w gminie turniej piłkarski organizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podciernie i Okolice, któremu prezesuje Lucyna Bajszczak. To ona w obecności patrona imprezy – wójta Marcina Uchmana witała 12 amatorskich drużyn z powiatu mińskiego i sąsiednich, które przyjechały do Cegłowa po puchar. Życzyła im wielkich emocji i uczciwej rywalizacji, wierząc, że turniej będzie nie tylko promował zdrowy styl życia, ale i pozwoli zawodnikom zawiązać nowe znajomości.

Przy dźwiękach piłkarskich przebojów drużyny weszły na boisko. Zanim jednak pozwolono im zagrać sędziowie turnieju przedstawili zasady rywalizacji. Zawodnicy podzieleni na 2 grupy rozegrali mecze systemem każdy z każdym, by później w finałach powalczyć o ostateczne miejsca.

W grupie A liderem został Olymp Gym, który strzelił przeciwnikom aż 11 bramek, tracąc jedynie 2. W drugiej grupie najwyżej w tabeli uplasowali się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mińsku, którzy okazali się nieco lepszymi strzelcami i zakończyli rozgrywki grupowe z bilansem 14:2. Zawodnicy Gminy Cegłów gościnnie pozwalali prawie wszystkim rywalom wygrywać i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Swój honor obronili w meczu finałowym, wygrywając 4:1 z WKS Orły i plasując się ostatecznie na przed ostatniej pozycji w kwalifikacji końcowej turnieju.

Najbardziej zacięte mecze rozegrano o 3 miejsca na podium. O brąz walczył zespół z Mieni i zawodnicy z gminy Wąsewo w powiecie ostrowskim. Regulaminowy czas gry nie wystarczył, by rozstrzygnąć, która z ekip zasłużyła na trzecie miejsce. O wszystkim zadecydowały więc rzuty karne. Gole padały jeden za drugim, a bramkarze robili co mogli, by uratować swoją drużynę przed porażką. Ostatecznie, lepszy okazał się golkiper gości z Wąsewa i to do nich powędrowały brązowe medale.

O złoto i puchar wójta gminy Cegłów zażarcie walczyli piłkarze Olympu Gym i przedstawiciele mińskiej Policji. Zawodnicy często atakowali, ale ostatecznie jedyną skuteczną akcję udało się rozegrać Olympowi. Stróża prawa nie zdołali odrobić straty i ostatecznie przegrali 0:1, plasując się na drugim miejscu. Ich bramkarza – Bogdana Pawlukiewicza – ogłoszono jednak najlepszym golkiperem turnieju. Statuetkę najlepszego piłkarza otrzymał natomiast Marcin Wiącek.

Zmęczeni, ale zadowoleni zawodnicy rozchodzili się do domów przy piosence cegłowskiej Zorzy, która specjalnie na okazję turnieju przygotowała przeróbkę polskiego hymnu na Euro 2012 – „Koko Euro spoko”. Okazja do odegrania się na rywalach i odebrania zawodnikom Olympu pucharu wójta – już za rok.

Numer: 2012 38   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *