Mińsk MazowieckiStanisławów sportowy

Zimowy turniej w halowej piłce nożnej to już bez wątpienia wizytówka Stanisławowa, która przyciąga z roku na rok coraz więcej drużyn. Nie tylko z powiatu mińskiego, Warszawy i okolic czy Wołomina ale także całej Polski. Poziom gry jest na coraz wyższym poziomie, co bardzo dobrze świadczy o tej dyscyplinie sportu

Zimowe kopanie

Stanisławów sportowy / Zimowe kopanie

By wybrać najlepszych z najlepszych organizatorzy w tym roku zdecydowali się na utworzenie pięciu grup, w każdej po pięć drużyn, w których obowiązywał system „każdy z każdym”. Wychodziły po dwie najlepsze ekipy do 2 grup ćwierćfinałowych. Tu podobnie jak i w pierwszej fazie obowiązywał identyczny system. W wyżej wymienionych siedmiu grupach mecze trwały po 8 minut. Do półfinałów wychodziły po dwie najskuteczniejsze ekipy, od tego momentu mecze trwały po 10 minut. Oczywiście do finału przeszły drużyny zwycięskie, a do meczu o 3 miejsce przegrani z półfinałów. Rozgrywki rozpoczęły się meczem Sami Swoi Dębe Wielkie kontra Tęcza Pustelnik, który zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Dębego. Do meczy półfinałowych po ciężkich zmaganiach awans wywalczyły sobie zespoły Stankan, Old Stars, FT Stanisławów oraz Ogórki. Stankan z Old Stars wygrał 1:0 natomiast FT Stanisławów zremisował z Ogórkami 1:1. Seria rzutów karnych musiała wyłonić pretendenta do tytułu mistrza. Ogórki wygrały 2:0 w rzutach karnych. Mecz o 3 miejsce przypadł zatem dwóm drużynom gospodarzy. Spotkanie Old Stars kontra FT Stanisławów zakończyło się wynikiem 2:3. FT Stanisławów sięgnął po Brąz, a Old Stars zajęło miejsce tuż za podium. Mecz finałowy pomiędzy Stankan a Ogórki zakończył się wynikiem 5:2. Srebro przypadło drużynie Ogórki, a Złoto wywalczyła sobie ekipa Stankan. Nagrodę Fair Play organizatorzy przekazali drużynie Walencja. Najlepszym zawodnikiem turnieju decyzją kapitanów drużyn grających w finałach został Rafał Barzyc (Stankan). Najlepszym bramkarzem został Marcin Milerski (FT Stanisławów), który w całym turnieju piłkę z siatki wyjmował jedynie 7 razy. Pretendentów do tytułu „Króla Strzelców” było w zasadzie trzech. Rafał Barzyc, Mariusz Rutkowski (obaj z drużyny Stankan) oraz Patryk Kielak (Old Stars). Organizatorzy zarządzili dodatkową serię rzutów karnych. Rafał Barzyc zrezygnował z konkursu na rzecz kolegi z drużyny. Wygrał Patryk Kielak, który w turnieju zdobył 9 bramek. Za miejsca I-IV organizatorzy przewidzieli między innymi okazałe puchary, medale, dyplomy, piłki, komplet strojów sportowych oraz koszulki. Nagrody indywidualne to statuetki oraz torby na sprzęt sportowy. Najwyższym wynikiem, który padł to 7:0 w meczu Ogórki – BKS Kaloryfer Białystok. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek, aż 6 w jednym meczu, był Mariusz Rutkowski (Stankan). Rozegrano 74 mecze przez ponad 600 minut. Na stanisławowskiej hali wystąpiło 25 drużyn a w nich 196 zawodników. Padły 234 bramki.

Numer: 4 (903) 2015   Autor: (łk)