Mińsk MazowieckiMińsk szachowy

W Przedszkolu Niepublicznym „Funny Kids” w Mińsku Mazowieckim odbył się Świąteczny Turniej Szachowy, rozegrany na dystansie 6 rund, tempem 15 minut do namysłu dla każdego zawodnika. W turnieju wzięły udział dzieci uczęszczające do Weekendowej Szkółki Szachowej oraz przedszkolaki biorące udział w zajęciach szachowych w przedszkolu „Funny Kids”

Maty maluchów

Mińsk szachowy / Maty maluchów

W sumie w szranki turniejowe stanęło 15 młodych szachistów, którzy zostali sklasyfikowani w trzech kategoriach: dzieci starsze, przedszkolaki i dziewczęta. Dla wielu przedszkolaków był to dzień niezwykły, a zarazem i trudny. Po raz pierwszy wzięli udział w prawdziwym turnieju szachowym. Oprócz gry bierkami na szachownicy, musieli pamiętać też o przestawianiu zegara szachowego i słuchać poleceń sędziego. Każde z nich musiało zagrać po kilka partii szachowych, co jest męczące – i dlatego też w trakcie rozgrywek wszyscy chętnie zjedli smaczny obiadek. Obok radości z wygranych pojedynków, czasami pojawiały się też łzy po przegranej, jednak wspólna zabawa między rundami pozwalała szybko zapomnieć o niepowodzeniach.

Równolegle z turniejem rozegrany został mecz szachowy pomiędzy Kacprem Królakiem i Bartoszem Wolińskim – starszymi kolegami, którzy posiadają już IV kategorię szachową. Odbył się też pokaz gry błyskawicznej w wykonaniu Artura i Jakuba Suliborskich – sędziów dzisiejszego turnieju, a zarazem instruktorów tutejszej szkółki szachowej.

Po czterech godzinach gry połączonej ze wspólną zabawą poznaliśmy wyniki turnieju. W kategorii dzieci starszych zwyciężył Daniel Marczak przed Alanem Branickim i Jakubem Koseskim. Wśród przedszkolaków najlepszy był Damian Szewczyk, który wyprzedził Alana Stefaniaka i Filipa Gerszańskiego. Trójka startujących dziewcząt ulokowała się w następującej kolejności: pierwsza była Natalia Mąddry, za nią zaś Joanna Wójcicka i Nadia Grabowska. Po skończonym turnieju wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Małgorzatę Aniszewską-Wolińską z przedszkola „Funny Kids”.

Numer: 3 (902) 2015   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *