Piłka na hali

Zimowa przerwa w sezonie piłkarskim to czas turniejów halowych. Znaczące sukcesy odnosi miński MOSiR, i to nie tylko w tych organizowanych przez siebie

MOSiR turniejowy

Piłka na hali / MOSiR turniejowy

W niedzielę, 9 grudnia, dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla chłopców i dziewcząt urodzonych w latach 2003/04. Przy zaangażowaniu i wsparciu rodziców uczestników zawody okazały się świetną promocją miasta, a rywalizacja przebiegała w życzliwej, ale i pełnej emocji atmosferze. Pierwsze miejsce zdobyła siedlecka „Dziewiątka”, a tuż za nią uplasował się Naprzód Skórzec. Trzecią i czwartą pozycję zajęły dwie drużyny gospodarzy – MOSiR Mińsk Maz. I i II. Dalej uplasowały się kolejno: OKS Otwock, UKS 1 Węgrów, PKS Life Siennica, Pogoń Siedlce, MOSiR Mińsk Maz. II oraz Wektra Zbuczyn.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc z podium okazałe puchary. Nie zabrakło nagród indywidualnych: statuetkę króla strzelców odebrał Jakub Zyśk z PKS Life Siennica. Ponadto decyzją trenerów najlepszym zawodnikiem turnieju został Janusz Nojszewski, a bramkarzem – Jakub Jachacy, obydwaj z mińskiego MOSiRu.

Tego samego dnia w turnieju w Węgrowie dla chłopców z rocznika ’98 brali udział podopieczni Roberta Stelmacha, czyli MOSiR Mińsk Maz., rocznik… ’99. Najmłodsi uczestnicy zawodów sprawili ogromną niespodziankę, zdobywając czołowe lokaty. Bezkonkurencyjny okazał się MOSiR I, który wygrał wszystkie spotkania. Bliski tego był również drugi skład, bo w półfinale po regulaminowym czasie gry zremisował 0:0 z Węgrowem I, lecz przegrał w rzutach karnych. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Szymona Cacko, zaś najskuteczniejszym strzelcem okazał się Daniel Kozik. MOSiR I wystąpił w składzie: Mateusz Góra, Adrian Abelski, Alan Gańko, Łukasz Bogusz, Daniel Kozik, Szymon Cacko, Marcin Kacprowicz i Jan Chocholski. Skład MOSiR-u II: Maciej Żaczek, Jan Laskowski, Antek Gańko, Konrad Biesiada, Kacper Smoderek, Daniel Świerżewski, Jan Żetkiewicz oraz Patryk Niemyjski.

Numer: 2012 50