Mińsk MazowieckiMińsk sportów walki

Do tradycji Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO należą coroczne spotkania wigilijne. Zgodnie z nią, w siedzibie klubu odbyła się Wigilia. W tym przedświątecznym tygodniu, który jest czasem składania życzeń i refleksji nad mijającym rokiem, w klubie, oprócz zawodników, zebrali się także ich rodzice oraz dawni klubowicze nie związani już aktywnie z Taekwon–Do, chętnie njednak odwiedzający klub chociaż raz w roku, aby podzielić się opłatkiem

Wigilia podsumowań

Mińsk sportów walki / Wigilia podsumowań

Mistrz Jacek Łuniewski złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W swoim przemówieniu nawiązał także do jubileuszu 20-lecia działalności klubu, wręczając najbardziej zasłużonym zawodnikom – reprezentantom Polski – oraz działaczom pamiątkowe statuetki. Igor Koczyrkiewicz w krótkim przemówieniu podsumował sportowe i organizacyjne osiągnięcia klubu w kończącym się roku. Po tej uroczystej części rozpoczęło się dzielenie opłatkiem. Mijający rok obfitował w wiele wydarzeń sportowych i organizacyjnych w życiu Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO. Zawodnicy uczestniczyli w 11 międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych imprezach sportowych, na których 157 razy stawali na podium – zajmując 60 razy pierwsze miejsca. W ramach wspierania zadania publicznego "Porządek i bezpieczeństwo publiczne", wraz z Urzędem Miasta, klub poprowadził kolejną edycję zapoczątkowanego w 2012 roku bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą "Bezpieczna i aktywna kobieta".

Miński klub był też gospodarzem międzywojewódzkiego I Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do, na którego starcie stanęło ponad 150 zawodników z województw mazowieckiego i warmińsko– mazurskiego. W wakacje, w ramach akcji „Klubowe lato 2014”, po raz kolejny mińscy klubowicze mieli okazję wyjazdu na obóz sportow– żeglarski do miejscowości Swornegacie na Kaszubach. W klubowym elitarnym gronie „czarnych pasów” – posiadaczy stopni mistrzowskich – swoje kolejne stopnie DAN zdobyli trener Jacek Łuniewski – promocja na VII DAN i nadanie tytułu SAHYUN – Mistrz, Damian Iwaniuk – promocja na IV DAN oraz Karol Łuniewski – promocja na II DAN. Pierwsze stopnie mistrzowskie I DAN zdobyli Mateusz Radomski i Mateusz Zgódka.

W ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP oraz Polską Federację Sportu Młodzieżowego, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO osiągnął znakomity wynik zdobywając dla Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego 106,42 punktów rankingowych. Jest to najlepszy wynik w Powiecie Mińskim, stanowiący 69% punktów wypracowanych przez wszystkie pozostałe lokalne organizacje sportowe. Wynik osiągnięty przez Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO klasyfikuje go na 36 miejscu w Województwie Mazowieckim (wśród 352 sklasyfikowanych klubów) i na 263 miejscu w Polsce (na 3081 sklasyfikowane kluby) oraz na 7 miejscu wśród 67 klubów członkowskich Polskiego Związku Taekwon-Do.

Numer: 1/2 (900/901) 2015   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *