MazowszeSport w powiecie

Przedostatnia sobota listopada była świadkiem Drużynowych Mistrzostw Szkół Mazowsza w Szachach. Odbyły się one w Gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba szachistów – 521.

Szachowa Macierzanka

Sport w powiecie / Szachowa Macierzanka

Bardzo dobrze spisało się Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Reprezentacja szkoły, która wystąpiła w składzie: Jakub Dróżdż, Pola Parol, Damian Koseski, Kamila Koseska, zajęła II miejsce w gronie 21 szkół z województwa mazowieckiego. Walka o pierwszą lokatę była bardzo zacięta. Od zwycięskiej drużyny z Piaseczna dzielił Macierzankę tyko jeden punkt. Także w klasyfikacji indywidualnej nie obyło się bez sukcesów. Pola Parol zajęła I miejsce na II szachownicy, a Damian Koseski II miejsce na III szachownicy. Dzięki zdobyciu wicemistrzostwa Mazowsza drużyna z Pięknej uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski Gimnazjów w 2015 roku. Trudniejsze zadanie miały mińskie szkoły podstawowe. W turniejowe szranki stanęło bowiem aż 95 drużyn. Szkoła Salezjańska wywalczyła 19 miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa nr 6 uplasowała się na 24 lokacie. Szczególnie dobrze wypadł Maciej Zaborowski z Szkoły Salezjańskiej, który zajął III miejsce na II szachownicy.

Numer: 49 (896) 2014   Autor: (łk)