Mińsk MazowieckiSport w powiecie

Sala sportowa przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim była miejscem spotkania warcabistów na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcabach 64-polowych.

Warcabowe maluchy

Sport w powiecie / Warcabowe maluchy

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje trzech szkół podstawowych z terenu miasta: ZSM nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5. Spośród dziewcząt w kategorii klas I-III najlepsza była A. Santorek, za nią uplasowały się kolejno A. Litwińska, M. Karwowska, W. Pudłowska, M. Mrzygłód oraz W. Bartnicka. W klasach IV- -VI zwyciężyła M. Padzik przed P. Klepacką, I. Szulc, M. Litawą, M. Wytrykowską i G. Ostolską. Wśród chłopców z klas I-III pierwszy był Ł. Jędrasik, kolejne miejsca zajęli: K. Szulc, D. Suproniuk, M. Dziugieł, M. Pióro oraz S. Piętka. Najlepszy pośród starszych chłopców był I. Bezłada, przed J. Santorkiem, B. Idźkiewiczem, J. Budnerem, D. Dudkiewiczem i M. Piórem. W ramach Mistrzostw organizatorzy przeprowadzili również klasyfikację drużynową, którą kolejny rok z rzędu wygrała SP5 zaraz przed SP2 i ZSM1. Zawody odbyły się pod czujnym okiem sędziego Łukasza Kosobudzkiego. Wszyscy uczestnicy mistrzostw odebrali nagrody z rąk dyrektora MOSiR Roberta Smugi. Były to pamiątkowe medale, a najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary i dyplomami. Najlepsza szkoła dostała natomiast puchar bardziej okazały. Dzieci otrzymały również słodkie bułki, które były miłym akcentem zawodów.

Numer: 44 (891) 2014   Autor: (łk)