SiedlceSiedlce parkingowe

Gdyby ktoś zapytał przeciętnego kierowcę korzystającego codziennie z siedleckich ulic i parkingów o problemy z jakimi się boryka – najczęstszą odpowiedzią byłyby – korki, przerażająca ilość „eLek” i brak miejsc postojowych. Jest jednak szansa, że ten ostatni problem zostanie rozwiązany i to już wkrótce

Postój za kasę

Siedlce parkingowe / Postój za kasę

W Siedlcach problem z zaparkowaniem nie tylko w dzień targowy, ale w każdy inny istniał od zawsze. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się ci, którzy przyjeżdżają do miasta własnymi środkami lokomocji w celach zakupowych, urzędowych czy jakichkolwiek innych. Ci miejsca na zaparkowanie samochodu nie mają, szczególnie w centrum miasta. Problem tyczy się również mieszkańców, którzy mieszkają i pracują w wymienionym obszarze.

Już pod koniec listopada wokół skweru Niepodległości ustawiono parkometry, które mają pomóc w rozwiązaniu kłopotu, gdyż miejsca parkingowe nie będą blokowane.

Płatny parking będzie obowiązywał w dni robocze – od 8 do 17. Trzy parkometry ustawiono na rogach skweru Niepodległości z ul. Pułaskiego i Piłsudskiego oraz Kochanowskiego i Pułaskiego. Automaty będą przyjmować tylko bilon od 10 gr do 5 zł i wyliczać czas parkowania zgodnie z wrzuconą kwotą. Opłaty za postój będą wynosić: 1 zł za pół godziny, 2 zł za pierwszą godzinę, druga będzie kosztować 2,4 zł, trzecia 2,8 zł, a każda kolejna 2 zł. Za postój auta bez poniesienia wcześniejszej opłaty przewidziano także karę w wysokości 50 zł. Opłaty zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2013 r. Co na to siedlczanie?

- Jestem za! Jestem za tym, żeby pobierać opłaty, bo cały dzień stoją tu samochody, wszystkie parkingi są zajęte. Gdy muszę przyjechać do starostwa czy urzędu to pół godziny tracę zanim zaparkuję samochód, a za złotówkę jest czas, żeby człowiek zatrzymał się, załatwił sprawę i pojechał dalej – dla mnie to jest super. I jeszcze takie przykłady: w Łukowie też było zawsze ciasno, teraz są parkometry, można w każdej chwili pojechać i zaparkować, w Mińsku jest to samo już od roku, a u nas dopiero teraz... – mówi jeden z kierowców. Są też tacy, którzy narzekają, ale nie na sam fakt istnienia parkometrów, tylko na ich wygląd.

Miejmy nadzieję, że pozytywy płatnych parkingów siedlczanie i goście będą zauważać także wtedy, gdy trzeba będzie płacić.

Numer: 2012 49   Autor: Kamila JachimczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *