Ledwie minął tydzień od kolarskiego święta w centrum Mińska Mazowieckiego a najmłodsi kolarze mińskiego
V-MAXu udowodnili, że osiągnięte wtedy wyniki nie były sprawą przypadku.

Tysiąc górali

Sport w powiecie / Tysiąc górali

W ostatnią niedzielę w Nowym Dworze Mazowieckim miała miejsce 17 czyli ostatnia edycja ogólnopolskiego cyklu wyścigów na rowerach górskich Merida Mazovia MTB Marathon będąca wielkim finałem tej popularnej imprezy. Na starcie stanęło łącznie 967 zawodniczek i zawodników. Wśród nich Ewelina Nowak i Kuba Soszka znów pewnie wygrali w swoich kategoriach wiekowych najszybciej pokonując 9-kilometrowy dystans nowodworskiej trasy. Drugie miejsce wywalczyła młodziutka Zuzia Sierhej, a na 25-kilometrowej trasie trzecia była Iza Wiercioch. Nieco słabiej wypadł Przemek Nowak, który dwa tygodnie wcześniej na trudnej trasie w Kazimierzu Dolnym uległ groźnemu upadkowi i dopiero powoli wraca do zdrowia. Wyniki „generalki” są imponujące, choć na pewno pozostawiają naszym kolarzom mały niedosyt. Ewelina Nowak, Iza Wiercioch i Kuba Soszka zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca natomiast z dziewiątą lokatą zakończyli Zuzia Sierhej i Przemek Nowak.

Numer: 41 (888) 2014   Autor: (jaz)