Powiat mińskiPowiat miński sportowy

Zawodnicy z mińskiego UKS Judo Kontra wzięli udział w kilku zawodach, osiągając bardzo dobre rezultaty.

Wrześniowe judo

Powiat miński sportowy / Wrześniowe judo

W Sochaczewie na VI Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów startowały 4 osoby z mińskiego klubu. Najlepszy wynik osiągnęła juniorka młodsza Katarzyna Przyczyna, która w wadze 52 kg zdobyła brązowy medal. Piąte miejsca zajęli Paulina Przyczyna (70 kg) i Robert Rybczyński (90 kg), a szóste Tomasz Sternicki (60 kg). Była to pierwszy poważny powakacyjny sprawdzian dla zawodników. Kolejnym wyzwaniem były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Warszawie, w których startowali zawodnicy z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, lubelskiego. Z UKS Judo Kontra przyjechało 6 osób. Spośród nich najlepiej spisała się Aleksandra Polkowska, która zdobyła srebro w kategorii 4 kg. Brązowy medal wywalczył Jakub Kretowicz w kategorii 55 kg. Piąte lokaty zajęli Franciszek Zieliński (42 kg) i Dominika Adamczyk (52 kg). Tego samego dnia także rodzice mieli swoje zawody. W Sobótce k. Wrocławia odbyły się Mistrzostwa Polski Masters, w których wzięło udział dwóch rodziców z mińskiego klubu. Złoty medal w wadze +100 kg zdobył Tomasz Czyżewski, a brązowy w wadze 73 kg uzyskał Paweł Sternicki.
Koniec miesiąca to XVI Warsaw Judo Open w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Pośród 1200 zawodników i zawodniczek z 19 państw walczących na 9 matach tatami byli także przedstawiciele UKS Judo Kontra. Największy sukces osiągnęła Paulina Przyczyna, zdobywając złoto w kategorii U20, w kategorii wagowej 70 kg. W tej samej kategorii wiekowej VII miejsce zdobyła Katarzyna Przyczyna (52 kg). W kategorii U14 V lokatę wywalczyła Aleksandra Polkowska (40 kg), a IX Dominika Adamczyk (52 kg). Wśród chłopców U14 VII miejsce zajęli Jakub Kretowicz (55 kg) i Patryk Pszonka (66 kg). W kategorii U20 mężczyzn na VII lokacie uplasował się Robert Rybczyński (90 kg), a na IX Tomasz Sternicki (60 kg).

Numer: 40 (887) 2014   Autor: (łk)