Mińsk MazowieckiSport w powiecie

W Montego Bay na Jamajce odbyły się zawody Pucharu Świata w Taekwon-Do federacji ITF.

Karaiby na brąz

Sport w powiecie / Karaiby na brąz

W zawodach wzięło udział 676 zawodników z 28 krajów świata. Jednym z dwóch reprezentujących Polskę był mińszczanin Karol Łuniewski – podwójny medalista tegorocznych Mistrzostw Europy.
Karol wystąpił w trzech konkurencjach w kategorii juniorów: układach formalnych mężczyzn stopniu mistrzowskich I Dan, indywidualnych walkach mężczyzn w kategorii do 75 kg oraz w konkursie technik specjalnych.
Mińszczanin, dla którego był to już drugi występ w tym roku na wielkiej międzynarodowej imprezie, kolejny raz spisał się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal w silnie obsadzonej konkurencji układów formalnych w której startowało 34 zawodników. W drodze po brązowy medal pokonał on reprezentanta Norwegii, następnie dwóch zawodników z Anglii, przegrywając walkę o finał z reprezentantem Nowej Zelandii Hunterem Edwardsem - późniejszym zdobywcą złotego medalu.
W konkursie technik specjalnych, mińszczanin zakwalifikował się do ścisłego finału gdzie minimalnie przegrał dogrywkę o 3. miejsce z reprezentantem Argentyny finalnie zajmując 4. miejsce. W konkurencji walk indywidualnych Karol, w pierwszej walce pokonał reprezentanta Anglii, a następnie w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał swój drugi pojedynek z zawodnikiem z Kanady i zajął miejsce 5-8.
- To kolejny spektakularny sukces naszego klubowicza. Cieszymy się z medalu Karola zdobytego na zawodach Pucharu Świata, tym bardziej, że był jednym z dwóch reprezentantów naszego kraju na tej imprezie. Po bardzo dobrym występie Karola w kwietniowych Mistrzostwach Europy we Włoszech byliśmy bardzo ciekawi jak zaprezentuje się on na tle, tym razem, zawodników z całego świata w swojej kategorii wiekowej. Spisał się znakomicie. Teraz przed nim i 16 innymi zawodnikami naszego klubu oraz trenerem Jackiem Łuniewskim wyjazd do Budapesztu, gdzie Miński Klub Sportowy Taekwon-Do wystąpi w Pucharze Europy federacji ITF – powiedział tuż po zakończeniu zawodów Igor Koczyrkiewicz z MKS TDK.
Karolowi gratulujemy kolejnego dobrego międzynarodowego występu i życzymy powodzenia wraz z drużyną klubową na VI Pucharze Europy, który zostanie rozegrany w dniach 11 - 12 października w Budapeszcie na Węgrzech.

Numer: 38 (885) 2014   Autor: (łk)