WołominPowiat wołomiński

Udało się – powiat wołomiński wywalczył wybudowanie węzła Wołomin na krajowej ekspresówce z Wrocławia do Białegostoku, czyli na obwodnicy Marek. Projekt drogi S8 w tamtej okolicy zakładał budowę pięciu węzłów, ale starostwo wołomińskie na specjalnym spotkaniu z przedstawicielami województwa i GDDKiA doprowadziło do porozumienia. W końcu wołominianie usłyszeli zgodę na dołączenie ich „supełka”

Węzeł na TAK

Powiat wołomiński / Węzeł na TAK

- Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie dotyczące budowy węzła. To bardzo ważna inwestycja dla całego powiatu – podsumował wołomiński starosta Piotr Uściński. W listopadzie spotkał się on z przedstawicielami samorządu Województwa Mazowieckiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz departamentu infrastruktury UMWM i Kancelarii Marszałka, by zawalczyć o zjazd z ekspresówki w stronę Wołomina.

Udało się! W pierwszym kwartale 2013 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na drogę S8. Do realizacji węzła Wołomin niezbędne będzie wykonanie nowego ok. 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 635. Koszt inwestycji wyniesie ok. 10-15 mln zł.

Projekt nowej drogi zostanie wykonany na podstawie porozumienia między powiatem i gminą a samorządem województwa. Wołomińscy włodarze zobowiążą się w nim do przystąpienia do prac i pokrycia ich kosztów. Projekt porozumienia ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

– Zapadła dobra decyzja w strategicznej dla rozwoju Wołomina i okolic sprawie, czyli budowy dojazdu do S8 i węzła Czarna-Wołomin. To można powiedzieć „być” dla Wołomina. Proste połączenie ułatwi dojazd do i z Warszawy, i na wschód. Zachęci potencjalnych inwestorów, pracodawców. Sprawa porozumienia w sprawie przekazania powiatowi zadania projektowania trafi na najbliższą sesję rady, jeszcze w listopadzie – zapowiedział przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis

Do końca roku również samorząd województwa i GDDKiA podpiszą porozumienie. Na jego mocy zobowiąże się do zabezpieczenia środków na budowę 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 635 po nowym śladzie.

Numer: 2012 48   Autor: jkKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *