DobreDobre szachistów

Szkoła Podstawowej w Dobrem gościła uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego na  X  Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. W szranki turniejowe stanęło 105 zawodników..

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, a czas trwania jednej partii wynosił 30 minut dla zawodnika.

Mistrzowie królówki

Dobre szachistów / Mistrzowie królówki

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych turniej wygrał Mateusz Sobiepanek z SP Dobre, zdobywając komplet punktów, przed Polą Parol i Mateuszem Nowickim  ze SP nr 5 w Mińsku Maz.
W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Pola Parol wyprzedzając Monikę Klimek z Otwocka i Katarzynę Zalewską z Dobrego.

W klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych turniej wygrał  Adam Mrozowski z Warszawy, II miejsce wywalczył Damian Koseski z Gimnazjum PMS w Mińsku Maz., a III  Arkadiusz Abramowski z Gimnazjum Jana Pawła II w Mińsku Maz.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Kamila Koseska  z Gimnazjum PMS w Mińsku Maz., wyprzedzając Maję Margul z Warszawy oraz Monikę Matejak z Dobrego.

W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych

Najlepszym zawodnikiem został Tomasz Sikorski przed Pawłem Soszyńskim(obaj z Siedlec) oraz Robertem Sobiepankiem z Dobrego.

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
I miejsce – SP z Dobrego  (Mateusz Sobiepanek, Kornel Rastawicki, Tomasz Świętohowski,
II miejsce  - SP nr 6 z Mińska Mazowieckiego ( Jan Włodarek, Amadeusz Chomko, Janusz Kędziorek)
III miejsce - SP z Wiśniewa ( Hubert Kosieradzki, Norbert Gąsior, Piotr Wąsak)

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych

I miejsce - Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego( Damian Koseski, Paweł Dębała, Kamila Koseska),

II miejsce Gimnazjum 121 z Warszawy (Adam Mrozowski, Mateusz  Szymański, Maja Margul)

III miejsce Gimnazjum z Dobrego (Piotr Zalewski, Dominik Gołoś, Kamil Michalski).

Kolejnym turniejem rozgrywanym były Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS w Szachach. Do walki stanęło 14 zawodników z Mazowsza.

W klasyfikacji generalnej wygrał Jakub Suliborski przed Robertem Brewczyńskim oraz Dariuszem Aniszewskim (wszyscy zawodnicy z  MTSZ Mińsk Mazowiecki. W kategorii kobiet wygrała Kinga Pastuszko z Polonii Warszawa.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wywalczyli puchary, medale i nagrody.

W tym roku X  Międzyszkolny Turniej Szachowy  odbył się w ramach społecznej akcji „Szachiści grają dla Polonii”, z której dochód zostanie przekazany na wypoczynek dzieci Polaków mieszkających na Ukrainie – na obóz szachowy „Wakacje z szachami 2013”.

Honorowy Patronat nad X Międzyszkolnym Turniejem Szachowym objął Wójt Gminy Dobre – Krzysztof Radzio, a Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS w Szachach – Starosta Mińska – Antoni Tarczyński.

X Międzyszkolny Turniej Szachowy został współfinansowany z budżetu Gminy Dobre, z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz z budżetu Rady Rodziców SP Dobre.

Numer: 2012 47