Mińsk MazowieckiGospodynie 2014 roku

Z finału powiatowej olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym oraz przedsiębiorczości i ekologii można mieć tylko smakowite wspomnienia. Powód jest jeden – pół kopy gospodyń przyjechało do Mińska Mazowieckiego nie tylko z wiedzą, ale i rarytasowym poczęstunkiem. Co ciekawe, najmądrzejsza miała także najlepsze danie...

Sprytne głowy

Finalistki Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii, wyłonione wcześniej w eliminacjach gminnych, zmagały się 29 maja 2014 r. w sali starostwa w Mińsku Mazowieckim z trudnym wyborem testowych odpowiedzi, których znajomość jest niezbędna w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego.
Uczestniczki finału witał starosta Antoni Tarczyński z kierownikiem zespołu doradców w Mińsku Mazowieckim Januszem Niedźwieckim oraz przedstawicielką Ośrodka Doradców Rolnych w Siedlcach Marią Sudnik. To ona omawiała każdy punkt testu, wyjaśniając przy okazji wiele trudnych zagadnień, nie tylko z uprawy roślin i hodowli zwierząt.
W etapach gminnych tegorocznej olimpiady wzięło udział prawie 400 mieszkanek powiatu mińskiego. W finale olimpiady uczestniczyły zaś medalistki rozgrywek gminnych. Wśród 29 kobiet była Agnieszka Kępka z Bestwin, Lucyna Dróżdż z Bestwin, Genowefa Szczęsna, Elżbieta Rychlik i Elżbieta Szczęsna z Zamienia, Krystyna Rek z Pokrzywnika, Teresa Biegalska z Mistowa, Barbara Świątek i Eżbieta Baranek z Łukówca, Maria Rudnicka z Jakubowa, Anna Michalczuk z Rządzy, Józefa Jacak z Woli Paprotniej, Barbara Kozicka i Teresa Zagórska z Wężyczyna, Lilla Sabak z Wężyczyna, Bogusława Gryz z Papierni, Teresa Kania ze Stanisławowa, Agata Tabor z Papierni, Teresa Sankowska z Mieni, Emilia Wąsowska z Mieni, Jadwiga Kowalczyk z Huty Kuflewskiej, Elżbieta Rek z Garczyna Dużego, Agata Michalczyk z Garczyna Dużego, Grażyna Bankiewicz z Dębego Wielkiego Wielkiego, Jolanta Abramowska z Dębego Wielkiego Wielkiego, Lidia Gujska z Olszewic, Zdzisława Baytel z Dąbrowy, Ryszarda Cyran z Czarnogłowa i Małgorzata Rydzewska z Rudy Pniewnika.
Gospodynią 2014 roku z liczbą 47 zdobytych na 50 możliwych punktów została Barbara Świątek z Łukówca, drugie miejsce za 43 punkty przypadło jej wiejskiej koleżance Elżbiecie Baranek, natomiast trzecie - Józefie Jacak z Woli Paprotniej, która miała 40 punktów i w dogrywce pokonała Teresę Kanię ze Stanisławowa, Genowefę Szczęsną z Zamienia i oraz Bogusławę Gryz z Papierni. Oznacza to, że finał olimpiady zdominowały gospodynie z gminy Mrozy.
Przed zdobywczyniami pierwszych miejsc w etapach gminnych jeszcze jedno wyzwanie – w listopadzie br. pojadą one do Siedlec, aby wziąć udział w finale wojewódzkim olimpiady.

Numer: 24 (871) 2014   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *