Powiat mińskiSport w powiecie

Aż 18 medali - 11 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe oraz statuetka i tytuł najlepszego technika dla zawodnika to ostatnie osiągnięcia Tang Soo Do Ronin Stanisławów/Poświętne, którego zawodnicy klubu wzięli udział aż w trzech różnych turniejach w różnych miejscach.

Roninowe medale

Sport w powiecie / Roninowe medale

I tak podczas mistrzostw Mazowsza w sztukach walki, odbywających się w Dębem Wielkim Wielkim 9-osobowa reprezentacja klubu zdobyła 13 medali, w tym 8 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Złotym multimedalistą okazał się Szymon Szulc, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w konkurencjach: walki semi - contact, sumo-grappling, techniki specjalne (kopnięcie dosiężne), techniki specjalne (kopnięcie boczne w locie). Po dwa złote medale to również efekt startu zawodników Adrian Socha i Adrian Suchocki w konkurencjach soft-stick (walki na piankowe pałki) i sumo-grappling (mocowanie).
Wspaniale również zaprezentowało się 6 zawodników podczas Tae Cup Open 2014 czyli Otwartych Mistrzostw w Uderzanych Sztukach Walki w Sulejówku, zdobywając 4 medale: 3 złote i 1 srebrny, a także specjalne wyróżnienie, tytuł i statuetkę najlepszego technika dla Patryka Gnicha, który zdobył dwa turniejowe złota, zarówno w konkurencji walki semi- contact jak i walk w formule light-contact. Złoto walk semi-contact to również efekt startu Damiana Buczka, a srebrny medal w walkach semi-contact zdobył Dominik Kaim.
Trzecim turniejem był Europejski Turniej Mistrzów w Warszawie. Tu zaprezentował się szef klubu i główny instruktor – Jacek Kesler, który wywalczył o brązowy medal w konkurencji kumite seniorów (kontaktowe walki sportowe). Otrzymał również upominek – książkę karate z osobistą dedykacją od goszczącego z wizytą japońskiego mistrza karate i ju-jitsu Takemasu Okuyama z 9 dan.

Numer: 24 (871) 2014   Autor: (jaz)