MazowszeSport w powiecie

Stawką majowych drużynowych mistrzostw Mazowsza juniorów w szachach był cenny awans do II ligi.

Mińskie Mazowsze

Sport w powiecie / Mińskie Mazowsze

Do udziału zgłosiły się kluby: KS Laura Chylice, ULKS Dobre, PUKS Fides Węgrów, UKS MDK Otwock, UKS Tsz Zieloni Zielonka I, MTSz Mińsk Mazowiecki Maz. II, III oraz IV.
Walka o czołowe miejsca toczyła się dosłownie do ostatniej partii, w której w bardzo ostrej pozycji Arkadiusz Abramowski pokonał Daniela Kankowskiego. Dzięki temu w zawodach zwyciężyła reprezentacja MtSz, zdobywając 12 punktów. Drugie miejsce, z dorobkiem 11 punktów, zajął zespół KS Laura Chylice, a trzecie reprezentacja UKS MDK Otwock. Nasi zawodnicy osiągnęli sukcesy indywidualne - na trzech pierwszych szachownicach triumfowali reprezentanci MTSz - Maciej Kowalec (6,5 punktu), Arkadiusz Abramowski (7p) i Jakub Dróżdż (6p). Z kolei na czwartej szachownicy Mateusz Nowicki zdobył srebrny medal. A wszystko w strumieniu naszej CsTV

Numer: 22 (869) 2014   Autor: (rg)